×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Imigrantu nometnēs uzliesmo slimības (22)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Kamēr Eiropas Savienības ierēdņi Briselē turpina lauzīt galvas, kā rast risinājumus lielākajai bēgļu krīzei vēsturē, imigrantu plūsma uz Eiropu nav mazinājusies. Prognozes, ka bēgļu plūsma izsīks, iestājoties aukstākam laikam, nav piepildījušās.

 

Sasniegts jauns rekords

Pakļaujot sevi nāves briesmām, pārpildītās laivās Eiropas krastus oktobrī sasniedzis rekordliels imigrantu un bēgļu skaits. ANO bēgļu aģentūra šonedēļ paziņoja, ka Eiropā ieradušies vairāk nekā 218 000 bēgļu un nelegālo imigrantu, kas ir rekordliels skaits vienam mēnesim un atbilst imigrantu skaitam visā 2014. gadā. Kopumā ES šogad ieradušies jau aptuveni 800 000 nelegālo imigrantu. ES robežapsardzības aģentūras “Frontex” izpilddirektors Fabriss Legeri brīdina, ka nelegālo imigrantu pieplūdums, visticamāk, vēl nav sasniedzis savu kulmināciju. Valstis, kas iepriekš labprāt uzņēmušas no kara un vardarbības plosītajām zemēm bēgošos cilvēkus, spiestas atzīt, ka vairs nespēj tikt galā ar pieaugošo imigrantu skaitu.

 

Eiropā valda domstarpības

ES radušās acīmredzamas domstarpības par nekontrolētās imigrācijas krīzes risināšanas ceļiem. Dažas dalībvalstis to uzskata par robežu drošības problēmu, imigrantu plūsmas kontrolēšanai uz robežām ceļot žogus, kamēr citas turpina runāt par notiekošā humānajiem aspektiem. “Ja Eiropas Savienība nespēs kolektīvi atbildēt uz bēgļu krīzi, tai draud sairšana,” brīdina ES augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni. Milzīgais imigrantu skaits, kas turpina ierasties Eiropā, neskatoties uz to, ka pie durvīm klauvē ziema, var izraisīt humāno krīzi, uzskata analītiķi. “Aukstais laiks iestājas ātrāk, nekā Eiropas līderi spēj pieņemt lēmumus,” raksta britu izdevums “Guardian”. Lai mazinātu spriedzi pie ES dienvidaustrumu robežām, ES ārkārtas mini samitā oktobra beigās tika panākta vienošanās par 100 000 papildu vietu nodrošināšanu bēgļu uzņemšanas centros tā dēvētajā Balkānu ceļā un palīdzību Slovēnijai robežapsardzes pastiprināšanai. Vakar bēgļu priekšā kapitulējusi Zviedrija, atzīstot, ka ir pārslogota. Zviedrija aicinās ES dalībvalstis uzņemt daļu Zviedrijas imigrantu. Tikmēr asas domstarpības imigrantu jautājumā valdīja starp Vācijas vadošajiem politiķiem. Bavārijas federālās zemes premjerministrs Horsts Zēhofers Vācijas kanclerei Angelai Merkelei pat izvirzīja ultimātu, prasot ierobežot bēgļu un nelegālo imigrantu plūsmu. Tomēr vakar Vācijas valdošā koalīcijā panākusi vienošanos par jaunu plānu nelegālo imigrantu un bēgļu aizturēšanai uz ES robežām pirms sadalīšanas tālāk pa bloka valstīm. Merkele tautiešiem sola, ka nākotnē bēgļi tiks reģistrēti un taisnīgi sadalīti pa ES valstīm, nevis varēs brīvi plūst cauri visai Šengenas zonai.

 

Imigrantu nometnēs plosās infekcijas

Kamēr ES politiķi neveiksmīgi mēģina rast risinājumus pieaugošajai bēgļu krīzei, desmitiem tūkstoši cilvēku, tostarp bērni un sirmgalvji, laikā, kad laukā ir zema gaisa temperatūra, spiesti nakšņot zem klajas debess, raksta “Guardian”. Piemērotu mitekļu trūkuma dēļ daudzi joprojām spiesti dzīvot mītnēs, kas nav atbilstošas ziemas ap­stākļiem. Strauji pazeminoties gaisa temperatūrai, mediķi konstatē arvien vairāk gadījumu, kad imigranti cietuši no ķermeņa atdzišanas. Daudzi cilvēki ir guvuši apsaldējumus. Imigrantu nometnēs plosās pneimonija un dažādas vīrusu izraisītas saslimšanas. Lai gan ANO Bēgļu aģentūra izsniedz laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, apavus un segas, visiem to nepietiek. Uz prognozēto bēgļu plūsmas mazināšanos, tuvojoties ziemai, cerēja arī Grieķijas Lesbas sala. Tomēr skaitļi liecina pretējo – cilvēku vēlme veikt bīstamo ceļojumu pāri Egejas jūrai no Turcijas uz Grieķiju nav mazinājusies. Pagājušajā mēnesī Lesbas salā, kurā dzīvo tikai 85 000 iedzīvotāju, ieradušies 111 000 imigrantu. Iestājoties aukstākam laikam, kontrabandisti nekaunas piemērot “ziemas sezonas” atlaides “ceļojumam uz Eiropu”. Taču vēsais laiks padara šos ceļojumu vēl bīstamākus. Dzīvībai bīstami apstākļi kļūst arī patvēruma meklētāju nometnēs. Keita O’Salivana no organizācijas “Glābiet bērnus” atklāj, ka pagājušajā nedēļā uz salas piedzīvotās vētras un lietus dēļ daudzi cietuši no ķermeņa atdzišanas, dažiem konstatēts, ka sākusies gangrēna. Vecāki, lai bērnus pasargātu no lietus, tinuši tos atkritumu maisos. Lesbas salas mērs Spiross Galinoss ziņu aģentūrai “Reuters” jau iepriekš atzinis, ka salā vairs nav vietas, kur glabāt bojā gājušos imigrantus. Gaisa temperatūrai pazeminoties, to skaits varētu tikai pieaugt. Lesbas salā, neskatoties uz vēsajām naktīm, tomēr vēl ir salīdzinoši silts. Tālākais ceļš uz kārotajām Eiropas valstīm cilvēkiem, kas nav raduši pie aukstajiem un nemīlīgajiem ziemas apstākļiem, var kļūt vēl sarežģītāks un grūtāks.

 

Laika jautājums, kad nosals pirmais mazulis

Arī Vācijā, kas tās dāsno pabalstu un Merkeles vilinošā ielūguma dēļ ir kļuvusi par imigrantu iecienītāko galamērķi, viss neiet tik gludi, kā cerēts. Tajā 42 000 – 50 000 bēgļu joprojām mitinās vasarā uzslietās telšu nometnēs. Bēgļu izmitināšanai trūkst piemērotu mitekļu, taču Vācijā ik dienu ierodas jauni imigrantu tūkstoši. Ārkārtas izmitināšanas centros brīvu vietu vairs nav, un liels skaits bēgļu spiesti aukstumā uzturēties zem klajas debess. “Tas ir tikai laika jautājums, kad šeit nosals pirmais mazulis,” sacīja Vācijas dienvidu federālās zemes Bavārijas robežpilsētas Pasavas policijas pārstāvis Lotārs Vēnuss. Par skarbajiem dzīves apstākļiem bēgļu patvēruma nometnēs kritizētas arī citas Eiropas valstis. Francijā pat ar tiesas lēmumu valstij likts uzlabot ap­stākļus nelegālo imigrantu patvaļīgi ierīkotajā nometnē Kalē. Tajā antisanitāros apstākļos jau vairākus mēnešus mitinās 6000 bēgļu, kas reiz cer nokļūt Britānijā. Dots arī rīkojums pastiprināt drošību nometnē un apkurināt teltis, kur izmitināt sievietes un bērnus.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. visi bēgļi, neskatoties uz aukstumu, sliktiem apstākļiem dodas tik uz Eiropas bagātākajām valstīm- secinājums viens- dāsnā politika jāizbeidz. Eiropa kļuvusi par caurbrauktuvi visiem, kas grib labāku dzīvi. Par to jau maksā un maksās Eiropas valstu nodokļu maksātāji, politiķi tikai plātīs rokas un gari spriedelēs. Tas viss var beigties ar humānu katastrofu bez reāla kara, vai tiešām to grūti saprast?

 2. Ne jau Merķele uz savu galvu to visu sagudroja, viņu vada pelēkie tautieši no cionistu varas sistēmas, kuriem baltie ir kā kauls rīklē.
  Tur nav neviena nejauša notikuma, viss ir izplānots patiešām zvēriskiem apstākļiem Eirāzijā. Pirms gadiem 5-7 parādījās filma, kurā šos notikumus skaidroja kā iespējamus, bet tā visai ātri izzuda no youtubes.

 3. hipertonija, šīzofrēnija, narkomānija un dažādas seksuālas nenormālības?

 4. ko trakā vecene-merķele tagad kauc.Pati tos sūdabrāļus uzaicināja un nu būs lielā dalītāja pa citām ES valstīm.Kas viņai ir devis tādas tiesības.Neesmu dzirdējis ka viņa būtu domājusi kā ātrāk tos nosūtītu atpakaļ kur nākuši.Tie taču ir robežu pārkāpēji un t;a ar tiem arī jāapietas.

 5. vai tad āfrika par mazu , lai mauc uz otru pusi …!?

 6. Pusaudža lielākais stulbums -twiterī un citos sociālajls tīklos izvietot ielūgumu par savu dimšanas dienas balīti ar precīzi norādītu adresi.

  Valsts vadītāja izteiktu ielūgumu pus pasaulei-cilvēki ir uztvēruši nopietni:)

  Merkele var no ādas izlīst, bet šie cilvēki grib konkrētas valstis, kas nozīmē, ka agri vai vēlu viņi sasniegs to ko vēlas. Merķeles ideja , ka cilvēkus vienkārši sadalīs pa valstīm nekad nestrādās. Tas ir tas pats, kas cerēt, ka ēdot hamburgeru -ievēroju diētu.

 7. Pret infekcijaam labi paliidz spekja maiziites un snjabis.

 8. Varbūt, sauksim lietas īstajos vārdos un notiekošo kvalificēsim kā islamistu iebrukumu Eiropā, pret kuru gudrā ES nespēj (negrib) pretoties ?

 9. Viņi paši gribēja uz Eiropu. Lūdzu viņiem Eiropa. Te nekas nekrīt no gaisa – ne darbs, ne alga kontā, ne dzīvoklis, medicīnas pakalpojumi, skola bērniem, apkure, drēbes, pārtika, nekas! A šie domā, ka izkāps Eiropas krastā un viss viņiem nokritīs no gaisa. Nē, sliņķu mums pašiem pietiek.

 10. Kaut kā skarbi, pārceļot pāri puspasaulei un pēc tam nomirt no plaušu karsoņa ES. Tāds viltus humānisms.

 11. Viņi katru dienu TŪKSTOŠIEM nāk un nāk iekšā BEZ JEBKĀDAS KONTROLES UN SŪTĪŠANAS ATPAKAĻ!???????? Vai tiešām ES valdošajai elitei NE PAR KO NAV UN NEBŪS JĀATBILD?????? KAS DEVIS PAVĒLI IZNĪCINĀT EIROPU????????????? KAD PIE ATBILDĪBAS TIKS SAUKTA VĀCIJAS KANCLERE MERKELES KUNDZE PAR SAVU VISATĻAUTĪBU??? Vai tā sieviete NEDOMĀ PAR SEKĀM SAVAI TAUTAI UN EIROPAI KOPUMĀ????????????? CIK ILGI ŠIE PAŠLABUMA MEKLĒTĀJI TE IERADĪSIES NELEGĀLI TĀDOS BAROS??? KĀPĒC VIŅI NETIEK APTURĒTI??? CIK ILGI VĒL GULĒS ES VALDOŠĀ KOALĪCIJA???

 12. Mīlulīši ! vai tiešām neviens no lielajiem vīriem un sievām nespēj noorganizēt cilvēktirgotāju izķeršanu jūrā. Vai tiešām ES ir tik ciniska, ka neko nevar kopējiem spēkiem izdarīt kara izbeigšanai. Nabadzība ir un kaut kur būs vienmēr, bet karš – nu tur ir jāmetas prom, ja vien grib vēl dzīvot.

 13. Merkele to visu iesāka! Paziņoja, ka Vācija uzņems katru, kas sasniegs Eiropas robežas! Lai nu tagad strebj to putru! Un nevajag savu politiku uzspiest citām suverēnām valstīm!

 14. “Piemērotu mitekļu trūkuma dēļ daudzi joprojām spiesti dzīvot mītnēs, kas nav atbilstošas ziemas ap­stākļiem.” Un cik cilvēku Latvijā dzīvo nepiemērotos mājokļos? Bez apkures, bez siltā ūdens, pagrabstāvos? Tas Saeimas deputātus neinteresē? Cik Rīgā ir bezpajumtnieku? Tas Saeimas deputātiem liekas normāli un nekādas cilvēktiesības pārkāptas netiek, jo viņi ir otrās šķiras iedzīvotāji? Ar ko nelegāls migrants ir labāks par Latvijas trūcīgo?

 15. Skaidrs bija uzreiz Atbildēt

  …ka tos tuukstosus jasedina kugos un jasuta atpakal, no kurienes nakusi.Letak sanaks un izglabs vinu dzivibas…Bet te vel maksa milzigus pabalstus, auklejas ar viniem…Un pec tam tak jabut atbildigiem par tiem, kas pieradinati…

 16. Man tas bija skaidrs uzreiz Atbildēt

  Kad lasīju pirmās ziņas, man bija skaidrs jau septembra sākumā, ka tik liela bēgļu skaita dēļ Eiropa kapitulēs, varam viņiem piedāvāt tikai pašu minimālo palīdzību, bet ne ko vairāk, katram siltu zupu, un vairāk jau nesanāk, nauda diemžēl kokos neaug, un lai viņus integrēt, tas ir nereāli… ES kungiem par to bija jādomā agrāk…
  Reālākais ir siltākajās ES valstīs celt nometnes, palīdzēt ar pārtiku un pirmās nepiciešamības precēm, un pamazām integrēt valstīs, ja ir atrast darbs, kā viņi var sevi apgādāt, bet ja viņi laidīs visus iekšā nekontrolēti, par sekām labāk nerunāt.

  • Vai aptracis esi???? Kādu palīdzību??? Kas par zupu???? Pilnīgi neko viņiem nedrīkst dot! Viņi ir jādzen atpakaļ ! Nav mana daļa,ka tagad ir auksts vai viņiem nav ko rīt! Nevajadzēja klaiņot pa pasauli! Tiem mēsliem mēsla alga!

Draugiem Facebook Twitter Google+