Kultūra
Mūzika

“Auļi”aiz Polārā loka -30 grādos nofilmējuši jaunu klipu0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Dūdu un bungu grupa “Auļi” izsludina Latvijas koncerttūri 2019. gada septembrī ar īpašu starptautisku programmu “Senču balsis”, kas radīta sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm, informē grupas pārstāve Daina Zalāne.

“Auļi” devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas.

Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar “Auļu” latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Kā pirmo koncerta viesi “Auļi” pieteica rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorigu Vaančigu.

Otrais viesmākslinieks, ar kuru ierakstītas vairākas dziesmas un uzņemts videoklips ir sāmu joikotājs Kajs Sombijs. Filmēšana notika aiz polārā loka un dažbrīd termometra stabiņš noslīdēja arī zem – 30.

Tur pašā ziemas spelgonī, “Auļiem” viesojoties Norvēģijas ziemeļos, satiekot ziemeļblāzmu un ziemeļbriežusr tapa mūzikas videoklips “Orbina” (tulkojumā no sāmu valodas dziesmas nosaukums nozīmē “bārenis”). Klipu veidoja Mārcis Ābele.


LA.lv