×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2017
Drukāt

Jaunjelgavas novada dome vēstulē pauž atbalstu Katalonijai (8)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Jaunjelgavas novada pašvaldība nosūtījusi vēstuli Katalonijas Pašvaldību asociācijai un Katalonijas Pašvaldību asociācijai par neatkarību, paužot atbalstu Katalonijas tautai un tās likumīgajiem pārstāvjiem ceļā uz neatkarību, noskaidroja aģentūra LETA.

Domes priekšsēdētāja Gunta Libeka parakstītajā vēstulē norādīts, ka Latvijas tautu un sabiedrību ir dziļi iespaidojuši pēdējo nedēļu notikumi Katalonijā.

“Lielākā sabiedrības daļa nav vienaldzīga un atbalsta Katalonijas tautas tiesības lemt par savu neatkarīgu nākotni. Cilvēki ir satraukti un sašutuši par Spānijas centrālās valdības vardarbīgajām akcijām un īstenotajām represijām,” pausts vēstulē, piebilstot, ka Latvija, kas savu neatkarību atguva pēc 50 gadu ilgas Padomju Savienības okupācijas, īpaši izprot Katalonijas tautas centienus un situāciju.

Jaunjelgavas novada domes kategoriski nosoda centrālās varas īstenoto ignoranci, vardarbību un represijas pret Katalonijas politiķiem, vietējām varām, nevalstiskajām organizācijā un pilsoņiem.

Libeks arī skaidroja, ka Jaunjelgavas novada dome aicinājusi citas Latvijas pašvaldības paust solidaritāti un atbalstu Katalonijas tautai un tās likumīgajiem pārstāvjiem ceļā uz neatkarību.

Tikmēr Ārlietu ministrijā (ĀM) norādīja, ka attiecībā uz Katalonijas jautājumu Latvijas valdības nostāja ir nemainīga – tas ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un Konstitūciju.

Ministrijas oficiālajā nostājā pausta nožēla par konstatētajiem vardarbības gadījumiem un pausta cerība, ka risinājums tiks panākts Spānijas politiskā un konstitucionālā procesa ceļā. Tāpat ministrija uzsver, ka vardarbība nav piemērota metode, kas būtu izmantojama politiskajā procesā. Vienlaikus aicinām iesaistītās puses ieturēt līdzsvarotu attieksmi, ievērojot samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcībā.

“Spānijai un Latvijai ir ciešas divpusējās attiecības, un tā ir Latvijas sabiedrotā Eiropas Savienības (ES) un NATO, un citās starptautiskās organizācijās. Tā ir demokrātiska, likuma varu respektējoša valsts, tās ieguldījums ES vērtību aizstāvēšanā pasaulē ir nenovērtējams. Tāpēc situācija ir jārisina, ievērojot dalībvalsts un ES atbilstošo normatīvo regulējumu,” pausts ministrijas nostājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Jaunjelgavas idiotiem : Atbildēt

  Vai jūs ar tādu pašu dedzību atbalstiet pašnoteikšanos —
  Baškīrijai, Čečenijai, Ingušetijai, Dagestānai, Čuvašijai, Kabardijai, Kalmikijai, Karēlijai, Krimai, Čerkesijai, Jakutijai (Sahai), Mari EL, Mordovijai, Osetijai, Tatārstanai un Udmurtijai ??

 2. Shitais ir krievijas teroristu apmaksats reklamraksts?

 3. Labāk ceļu uz Sunāksti būtu sakārtojuši, āksti!

 4. Referendumā,pārkāpjot valsts konstitūciju(satvermi -pie mums) nobalsoja ap 40 % , tātad tas nebija vairākuma viedoklis un to nevar uzspiest mazākums.!!!!!!!!!!!!!!Kuri aicina uz prettiesisku rīcību-ierosināt krtiminālatbildību

 5. Malači, jaunjelgavieši !!!
  Pievienojos !!!.

 6. Malači, jaunjelgavieši !!!
  Pievienojos !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+