×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

“Ausma” ceļo uz diviem nozīmīgiem kinofestivāliem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nupat savu šāgada programmu paziņojuši divi nozīmīgi starptautiski kinofestivāli – Gēteborgas (Zviedrija) un Triestes (Itālija) filmu festivāls, un abu programmās iekļauta arī Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma”, LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Triestes filmu festivāls pirmo reizi notika 1989. gadā; īpašu uzmanību tas velta skatītāja iepazīstināšanai ar labākajām Centrāleiropas un Austrumeiropas filmām, festivāla programmās iekļaujot aptuveni simt filmu – gan spēlfilmas un dokumentālās, gan animācijas filmas pieaugušajiem.

Šogad festivāls norisināsies no 22. līdz 30. janvārim. “Ausma” izvēlēta konkursa programmai, kurā 12 filmu starpā par galveno balvu sacentīsies vēl viena Baltijas valstu filma – lietuviešu režisores Alantes Kavaītes drāma “Sangailes vasara”, kuru latviešu skatītājji varēja noskatīties pērn Riga IFF.

Gēteborgas filmu festivāls ir būtiskākais Ziemeļvalstu filmu festivāls, kas notiek jau no 1979. gada un piedāvā noskatīties ne vien pēdējā gada labākās reģiona filmas, bet arī filmas no visām pasaules valstīm. Kopumā Gēteborgā ik gadu tiek izrādītas gandrīz 500 filmas, pulcējot 30 000 skatītāju un filmu veidotāju.

Šogad festivāls notiek no 29. janvāra līdz 8. februārim. “Ausma” kā vienīgā Baltijas filma iekļauta festivāla programmā “Vizionāri”, kurā kopumā tiks demonstrētas 16 filmas no Portugāles, Lielbritānijas, Francijas, ASV u.c. valstīm.

Baltijas valstu filmas Gēteborgas filmu festivālā nav biežs viesis, tomēr 2014. gadā tieši igauņu režisora Marti Heldes filma “Caurvējā”(“In the Crosswind”) Gēteborgā ieguva skatītāju balvu.

Rīgā filmu vēl iespējams noskatīties kinoteātrī “Kino Bize”, kā arī kafejnīcā “Film Noir”, kas atrodas kinoteātra Splendid Palace telpās. Drīzumā filma skatāma arī Tukumā, Rēzeknē, Talsos, Līgatnē, Rojā, Inčukalnā u.c. Latvijas pilsētās. Ausma iekļauta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas Kilograms kultūras Ziemas balsojumā un par to iespējams nobalsot līdz 16. janvāra pusnaktij.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+