×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Ausma Cimdiņa: RD opozīcija visu laiku meklē baļķi otra acī (71)

Foto - Daini BušmanisFoto - Daini Bušmanis

Latvijas Universitātes profesore filoloģijas doktore Ausma Cimdiņa ar saviem pētījumiem ir pazīstama arī starptautiski, un viņas biogrāfiskā apcere par eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu ir tulkota krieviski, angliski un spāniski. Ar Ausmu Cimdiņu kā partijas “Gods kalpot Rīgai” politiķi, Rīgas domes deputāti sarunājās “LA” žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Dace Kokareviča.

V. Krustiņš: – Jūs esat partijas “Gods kalpot Rīgai” ideoloģiskā spārna pārstāve. Nupat nodibinātā Šlesera kunga partija ir izvirzījusi lozungu par nacionālu samierināšanos. Ko teiksit par to?


A. Cimdiņa: – Es vairāk jūtos kā politikas vērotāja, un mani ģimenes locekļi un draugi, un radi savā ziņā bija pārsteigti par to, ka esmu Rīgas domē. Bet Amerika kunga vadītā partija man ir likusies loģisks, saimnieciski orientēts spēks, tāpēc es piekritu kandidēt Rīgas domes vēlēšanās.

Strādājot domes Pilsētas attīstības komitejā, esmu sapratusi, ka Rīga tiešām ir ļoti liela saimniecība, tās pārzināšana kā grūts un atbildīgs uzdevums ir Amerika kunga un Ušakova kunga stiprā kārts.

Šlesers tiecas uz nacionālā izlīguma pusi? Atcerēsimies, šī ideja jau bija arī “Latvijas ceļā” un Tautas partijā, šobrīd “nepareizajās” un nemīlētajās partijās. Esmu patriote un savā ziņā nacionāliste, bet nacionālās konfrontācijas politika man nav pieņemama, tā nekādi neatbilst maniem priekšstatiem par labu politiku. Tieši nacionālā samierināšanās, nevis konfrontācija, ir būtiska mūsdienu Eiropas politiskajā kultūrā un atbilst arī politikas klasiskās elegances likumiem.

Man šķiet, ka te dažkārt apzināti vai neapzināti tiek kurināts naids pret krieviem kā, teiksim, nepareizo nāciju. Mēs tomēr nedrīkstam aizmirst, ka manas paaudzes un arī jaunākiem krieviem Latvija ir tēvzeme. Un nedrīkst visu laiku likt viņiem justies kā sliktajiem un nepareizajiem.

– Ar to naida kurināšanu ir tā – “paši pūta, paši dega”. Bet tiksim skaidrībā – kas tad ar ko ir jāsamierina, par ko ir runa?


– Piekrītu, ka tas ir reizē politiski aktuāls un arī miglains mājiens. Šī “samierināšanās” izklausās gandrīz kā no sadzīves leksikas pūra. Tā mēs varētu teikt par diviem laulātajiem, kas sastrīdējušies un jāsamierina.

– Vai jautājums “Latvija ir okupēta vai nav?” arī ir samierināms jautājums? 


– Domāju, ka nevajag šo brūci trīt pie katras iespējas un politiskā līmenī ietekmēt vēlētājus, tik ļoti ar to manipulējot. Pētnieku viedoklis jau sen ir skaidrs – bija okupācija. Politiķi diskutē par šo jautājumu. Krievija to neatzīst.

– Tātad tas nav izlīgšanas jautājums? Okupācija ir vēsturisks fakts, nevis koncepcija. No Staļina militāristu viedokļa tā bija tā sauktā priekštilta pozīcijas ieņemšana, lai nebūtu jākaro savā teritorijā. Bet tie jautājumi ir tomēr jānoskaidro, nevar tos nolikt malā un pateikt, ka to ir izdomājuši politiķi. Viņi to nav izdomājuši, un tādi uzskati ir ievazāti arī Latvijas iedzīvotājos.


– Atkarībā no politiskā uzstādījuma šī fakta interpretācija Krievijā un Latvijā ir atšķīrusies un atšķirsies. Bet, protams, Latvijas iekšienē, domājot par tolerantu attieksmi pret savu valsti, šim spriedumam vajadzētu būt diezgan viennozīmīgam.

– Cilvēks savās mājās privāti var domāt, ko grib: okupēta, neokupēta, aizmukusi prom utt. Bet jautājums – ja valsts nostāja ir tāda, ka bijusi okupācija, tad kādai nostājai ir jābūt valsts ierēdnim?


– Ierēdnim konsekventi jāvadās no valsts nostādnēm un jākalpo valstij, citādi nedrīkst būt.

– Krievu presē tika sacelts troksnis par tiesībsarga Jura Jansona izteikumiem sakarā ar pētījuma rezultātiem izglītībā. Histērija: “Jāatceļ Jansons!”


– Par to zinu tikai no medijiem. Taču tiesībsarga Jansona darbība kopumā man liekas ļoti loģiska, racionāla, mērķtiecīga. Viņš strādā pamatīgi un labi.

– Avīzē “Vesti segodņa” ir pamācība “Saskaņas centra” deputātiem – vai nevajagot izvirzīt jautājumu par tiesībsarga atcelšanu no amata. Kā skatītos jūsu partija uz pieprasījumu padzīt ombudu?


– Manuprāt, Amerika kungs arī ne reizi vien ir teicis, ka par saimniecisko darbību domstarpību “Saskaņas centram” un “Gods kalpot Rīgai” nav. Bet ideoloģiskas atšķirības tomēr ir. Paldies Dievam, es šobrīd esmu pašvaldības, nevis valsts līmeņa politiķe, un man par to Saeimā nebūs jābalso. Amerika partija Saeimā nav pārstāvēta.

– Profesore, kā jūs tā varat spriest?


– Es stingri pastāvu uz to, ka politika ir ne vien kompromisu māksla, bet, pirmkārt, principu māksla. Taču pagaidām esmu iesildīšanās stadijā, mēģinot vērtēt lielo politiku, kas ir smaga un komplicēta lieta. Pastāv politiskā loģika, diplomātija – lai, kā, ar nazi nogrieztu, man tā visa vēl pietrūkst.

Vērojot darbu Rīgas domē, dažkārt liekas, ka opozīcijas spārnā nedarbojas pat formālās loģikas principi. Piemēram, opozīcija gānās par Ušakova un Amerika koalīciju, sakot, ka mēs esam “balsošanas mašīnas”. Bet, kad tika izsludināta sēde par uzticības vai neuzticības izteikšanu Ušakovam, opozīcijas partijas deputāti nobalsoja nevis ar galvu, bet ar kājām, visi kā viens uz sēdi neierazdamies. Tur gan darbojās “balsošanas mašīnas” princips. Opozīcija visu laiku meklē baļķi otra acī…

Spriežot par saimnieciskiem jautājumiem, man šķiet, ka Ameriks un Ušakovs zina, ko dara, un esmu balsojusi ar mierīgu sirdsapziņu. Pieļauju, ka, būdama Saeimas deputāte, es balsotu pret Jansona kunga atbrīvošanu no amata. Domāju, ka Jansona kunga demisija nenotiks, jo viņš sevi apliecinājis kā ieinteresēts, kompetents tiesībsargs.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (71)

 1. un kāpēc jūs zogat? čekai/ cekai kalpojot būt nelietim kļuva par dzīves veidu?

 2. reiz apmācīt,sāksim mācīt! Obučajet krievi.Latvieši māca.

 3. pats sliktākais, ka tādi cimdiņveidīgie kolaboracionisti apmāca mūsu jauno paaudzi…

 4. cimdiņas izpratnē miljoniem parāda taisīšana liecina par saimnieciskumu.Ko te vēl piebilst?Komentāri ir lieki.

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Kāds Latvijā ir pensionēšanās vecums? Vai biedre nav aizkavējusies?

 6. Melu un demagoģijas ziņā cienīga konkurente Ždanokai. Mērķē uz krēslu EP?

 7. Tas jau ir īstas opozīcijas darbs,Meklēt skabargu pozīcijas acī,kur nu vēl baļķi!Opozīcija labi strādā!Profesorei nav nemazākās jēgas kā darbojas demokrātija.Līdz mielēm piesūkusies ar padomju totalitārisma ideoloģiju.

 8. Vecums un kredīts nav brālis

 9. Ja jau tieku meklēts es,tad laikam visas skabargas jau ir pašas izlīdušas un vairs nav noslēpjamas.Latviešu sakāmvārds jau vēstī par skabargu meklēšanu cita acī un baļķa neredzēšanu savējā,bet kundze te gvelž par baļķa meklēšanu cita acī.Citi mērogi,tas laikam sakarā ar tiem +20% misteram x.

  • piekrist,bet tas par skabargu un baļķi nav latviešu sakāmvārds.Tas nāk no Bībeles un no kristiešu Dieva Jēzus mutes.

  • Ne skabargas Rīgas domes acī neatrod, bet meklē baļķi. Un vismuļķīgākajā veidā, kā šodien pat, pieprasot mēra demisiju pilnīgi pa tukšo. Tur jau tas suns apraksts

 10. nožēlojami, bet ne oriģināli Atbildēt

  Cimdiņa droši virzās pretī Kirhenšteina balvai.

 11. Lunkana kundze! Labi zina, kurā partijā jāuzturas…

 12. “Sargiet savu valsti, izkopiet to, jo ziniet – nebūs Latvijas, nebūs arī jūs!” – Jānis Čakste.

 13. Profesori apmierina SC un GKR vienbalsīgie balsojumi kā padomju laikā.
  Tāpat bija Šķēles partijā. Kurš balsoja pret, vai domāja citādi, tos izslēdza.

  • Kurā partijā tā nav?

   • Ļoti daudzās partijās (tā saucamajās latviskajās) ir liela viedokļu daudzveidība. Reizēm varbūt pat par lielu. Bet “padomisma izpratnes vienprātības” tur nav. Kas nu nav, tas nav.
    Gluži tāpat latviešu vēlētājs ļoti aktīvi ar krustiņiem un mīnusiem vēlēšanās vērtē politiķus, viņu padarītos darbus, un tas ir labi. Krievu vēlētāji gan – pārsvarā vienbalsīgi nobalso par krieviskajiem uzvārdiem, izstrīpojot latviskos.

 14. Kundzei galīga putra galvā. To ka Rīga ir liela saimniecība, izņēmot viņu pašu, domāju, ka visiem ir skaidrs. Bet pēc kādiem loģikas likumiem no tā seko, ka tur jābūt, visos jautājumos pareizājām Ušakovam. Drīzāk seko tas, ka tos kas apšauba, ka okupācija ir bijusi un ka Latvijā valsts valoda ir latviešu, tur pat tuvu nevar laist. Ušakovam pat nav skaidrs, ka Rīga ir Latvijas galvas pilsēta, nevis Krievijas anklāvs Latvijas teritorijā. Ušakovs pielaiž rupjas kļūdas vienu pēc otras, un tikai tāpēc ka gribām izrādīties moderni mums uz to jāvēr acis ciet?

  • Nepārspīlē. Kundze nenoliedz, ka bijusi oupācija un iestājas par latviešu valdu. Varbūt palasi uzmanīgāk.

  • Pašam putra galvā. Salīdzinot ar Krājbanku, Airbaltic, Liepajas metalugru u.c. valdības “veiksmes stāstiem” Rīgas dome tāda sīksaimniecība vien ir.

 15. Intervija interesanta, komentāri visi kā ar vienu roku rakstīti, vientiesīgi. Vismaz Krustiņa kungam pienāktos kompliments par tik principiālu nostāju.

 16. LA arī jūs metat laukā komentus,bet atkārtoju -Cimdiņa ja būtu mana māte es nošautos,Viņu nedrīkst laist pie mūsu bērniem lai lasa lekcijas Maskavas namā nepilsoņiem.Es pieļautu sadarbību okupācijas laikā kad armija bariem ar tankiem,bet NEATKARĪGĀ valstī sadarboties ar okupantiem,vai nu garīgi slims vai VDK maisu iemītnieks !!

  • Kur loģika? Saeima, lai savus balsojumus dabūtu cauri, opozīcijas balsis izmanto, un tas nekas? Tātad Saeima drīkst sadarboties ar SC okupantu pēctečiem, bet Rīgas dome ne? No tautiešu puses tā ir visai savdabība morāle, lai neteiktu vairāk.Šodienas Neatkarīgajā viena gudriniece saka, ka 20% otkati esot norma visas Latvijas pašavaldībās, un cik zināms, SC vada ne visas pašvaldības. Visā šai zanķī vienas Cimdiņas dēļ nošauties skan stulbi. Ja tik vien tās bēdas būtu …

 17. kundzīte pēc “kalpošanas” Rīgai dosies pelnītā atpūtā.Šogad būs 64 gadiņi.Nav jau nemaz tik daudz,bet nevajadzēja jau pirms pensijas tā sasmērēties.Oļiņu māte būtu satraukusies par to,ko teikt savam pestītājam,kad pienāks tas brīdis,kad vajadzēs atbildēt.

 18. Jaunā kirkenšteinu paudze, cīņā par naudu un varu?

 19. …..ja tie latviesi sadomaja referendumu un sagadaja nabaga krieviniem sava Tevzeme tadus psihologiskus pardzivojumus … nu ka nav kauna.pat nabaga Niluskam bij jaatzist,ne ne jabalso ka ir par Tevzemes valodu – krievu. Nez vai kundzei nevajaga doties pelnita atputa… jo demence ta to laokam tagad sauc,liek sevi manit

 20. Cimdiņa, nokaunies, tie, kuri , neskatoties ne uz ko , lien RD tagad meklē sev attaisnojumu. Ne jau Ušakovs tev vajadzīgs, bet tā vēlme vairāk naudiņas dabūt.Gan jau paies arī SC ziedu laiki, uz kuru pusi tad dosies tāda Cimdiņa, Jermoloviča un citi?

  • Nevajag uztraukties! Būs citas partijas, kur ieslīdēt. Un Cimdiņa nemaz nav tik veca. Aldermane vecāka! Bijusī latviešu filoloģe. Juris Zaķis arī vēl vecāks. Traki ar tiem sirmgalvjiem. Bija normāli ļaudis, uz vecumu kā aptrakuši pēc naudas, varas un atzīšanas.

  • Pagasta vecākais agrāk bija amats, un vārda tiešā nozīmē. Vecākais, tātad visādus laikus un kungus pieredzējis, dzīves skolu izgājis, tāds , kam ir pieredze, tads, ko tik viegli maisā neiebāzīsi, kas karstu putru nestrēbs. Jauno gvarde, komjaunatne, sociali nenobriedsušu jauniešu iesaiste politikā ir kompartijas skola.

 21. Žēl A.Cimdiņas, kura kaut kādu savu iedomu dēļ vēlējās būt politikā Kāpēc – tas viņai vien zināms. Parasti cilvēki no akadēmiskām aprindām, ja vien tie nav uz naudu un mantu stipri tendēti, politikā nelien. Jo politika ir saistīta ar biznesu (lielu biznesu un lielu naudu), un šī vide ir netīra. Akadēmiskās aprindas no šīs netīrības vairās. Neizprotamā kārtā turklāt A.Cimdiņa izvēlējās iekulties stipri netīrā vietā – pie Andra Amerika sāniem. Ar Amerika vārdu cilvēki saista Mistera 20% eksistenci. Ja tās būtu tikai baumas un bažās, tad, vienalga, Cimdiņai kā “akadēmiķei” vajadzētu no šāda tipa ļaužiem turēties pa gabalu. Lai pati nesasmirdētu. Domāju, ka nekad nedzirdēsim no A.Cimdiņas, tāpat no J.Zaķa, no E.Aldermanes kādu kritisku vārdu par Rīgas Satiksmes astoņkāji, par otkatiem, par brīvostas visādām perturbācijām u.c. Skumīga padarīšana… Diez, kā uz Cimdiņas darbošanos Amerika “biedrībā” vērtē Vaira Vīķe-Freiberga?

 22. Vēlēšanas nav aiz kalniem! Lūk Kalnbērziņu,Kirhenšteinu,Pelšu,Vosu jaunā paaudze–A.Cimdiņa,A.Ameriks,J.URBANOVIČS,A.Elksniņš,I.Zariņš,E.Aldermane u.t.t. Meli un vēlreiz meli plus demagoģija

 23. Vēlēšanas nav aiz kalniem! Lūk Kalnbērziņu,Kirhenšteinu,Pelšu,Vosu jaunā paaudze–A.Cimdiņa,A.Ameriks,J.URBANOVIČS,A.Elksniņš,I.Zariņš,E.Aldermane u.t.t. Meli un vēlreiz meli plus demagoģija

 24. katram ir tiesības uz savu viedokli, arī profesorei Cimdiņai, bet mans viedoklis par Cimdiņu un partiju GKR ir krasi negatīvs – sava pašlabuma meklētāji un vairotāji, kuriem nospļauties par pārējo sabiedrību. gatavi pārdoties par grašiem!

 25. Ausmas kundze,tie ir meli-Mēs tomēr nedrīkstam aizmirst, ka manas paaudzes un arī jaunākiem krieviem Latvija ir tēvzeme.Tēvzeme ir tur kur dzimtas saknes .Lai katrs uztaisa savas dzimtas koku un skatās kur ir viņu tēvu zeme-
  .Kā tas varēja notikt,ka Ausma Cimdiņa pārgājusi pretējās frontes pusē? Manam prātam neaptverami.
  Interesanti būtu lasīt Pētera Cimdiņa domas par sievas atrašanos pie nodevējiem.

 26. Riebjas šie jaunlaiku glumie viļi lāči.

 27. Tāda vārna pērta, tāda nepērta Atbildēt

  Vai cimdiņa mēģina spēkus “politiskajā elegancē”? Švaki, kundze. Pasaki, kādi tavi draugi, un es pateikšu, kas tu pati. Cimdiņas kdze saimnieciskumu saprot kā naudas taisīšanas prasmi jebkurā situācijā un ar visādiem līdzekļiem. Tāpēc tā glumā runāšana par toleranci un samiernieciskumu. Un šī grib stūrēt uz Saeimu? Naudiņa un sile vajadzīga? Dies, pas!

 28. Par nacionālo samierināšanos. Kam un uz kāda pamata ir jāsamierinās? Vai samiernieciskuma politikā ietilpst Swedbank, Lattelkeom, Manas aptiekas stilā izsūtītu divvalodīgo bukletiņu politika un vēl joprojām finansētā valsts izglītība svešā valodā? Vai saimiernieciskuma politikā ietilpst “patriotu” televīzijas, tādas kā LNT, bezmazvai ikvakara krievu filmas ar maziem burtiņiem latviešu valodā apakašā?

 29. Palieku cerībā, ka Ausma Cimdiņa kaut ko līdz galam nav sapratusi. Jo klausīties no profesores mutes, atvainojos, bet tomēr 70 gadīgas krievu tantes cienīgus spriedumus par to, mīļais Ņiļočeks ir tik saimniecisks, tiks saimniecisks, man liekas… vismaz muļķīgi, ja ne pat stulbi. It īpaši saimnieciski izcili nomenedžētajā Rīgas biļešu ieviešanas sakarā

 30. Latvieši, kas sadarbojas ar SC, ir nicināmi kangari.

  • Tā izskatās, ka latviešiem savā starpā vel būs pamatīgi jāizkaujās, lai tiktu pie skaidrības pamatjautājumos. Lai kurš katrs, pēc savas iedomās nesāk pļāpāt publiski ko pagadās un regulēt Latvijas ģeopolitisko orientāciju. Šitie uzreiz sauks krievu palīgā. Tā viņš bija arī čečēnu pirmajā karā, ko izraisijuši paši pret Dudajevu ar krievu palīdzību. Vēsture ir pilna ar tādiem piemēriem.

 31. Nemaz nezinu, vai Cimdiņas kundzei var pat domē uzticēt ķ[ploku un pedigrī pal jautājumu risināšanu. Kā pierāda prakstiskā pieredze,tad GKR parazītiski Ušakova atbalstītāji vien ir, neskatoties uz goda tituliem.

 32. kā pa miglu mana dzīve iet Atbildēt

  Vai nu Cimdiņa pie brokastu galda iešauj ar tējkarotīti kādam pa pieri un nobučo olu,jeb vienkārši nav bijusi mājās,kad Kaunu dalīja,jo ..,lai tā muldētu,kā varam šeit izlasīt..Debešķīgs naivums,jeb rafinēta bezkaunība?Daudziem tā ir mīkla.

 33. Tas,ka Latvijā ir šādi ” profesori” ir vismaz pretīgi un briesmīgi ! 100% ka šī ciniskā bāba ir vienkārši nopirkta ,jo neviens kaut cik skolās gājis cilvēks NEVAR muldēt šādus idiotismus un vēl jo vairāk neredzēt Amerika un Ušakova zagšanu,pretvalstisko darbību ,nacionālā naida kurināšanu u.t.t…. Ir ārkārtīgi pretīgi apzināties, ka man ir tādi tautieši !

 34. Kā balsos A.Cimdiņa? Atbildēt

  Rīgas domes vadība bizantiskā augstprātībā un pašpārliecinātībā izmanto savu varu veidā, kas kaitē rīdziniekiem. Nav pieļaujams Rīgas domes vadības tiesiskais nihilisms, klaji ignorējot VARAM norādījumus sabiedriskā transporta biļešu cenu jautājumos, nespēja uzņemties atbildību Zolitūdes traģēdijas lietā, neatzīstot savā pārraudzībā esošās pašvaldības iestādes – būvvaldes – darbībā pieļautās kļūdas, kā arī nevēlēšanās mēģināt rast risinājumus, kas vairotu rīdzinieku spēju justies droši savā pilsētā. Lai novērstu Rīgai un rīdziniekiem vēl lielākas problēmas nākotnē, uzskatām, ka šī Domes vadība nedrīkst turpināt savu bezatbildīgo darbību. ” atzīst NA frakcijas vadītāja.

 35. KAUNS, KAUNS un 1000 reižu kauns šādai profesorei! Īstākā kangare! Ko tāda māca studentiem? Vienmēr un visur runāt krieviski, neievērot viņu spļāvienus latviešu dvēselē? Būt pakalpiņiem tāpat kā GKR? Precīzāk – gods zagt Rīgai. Vēlreiz – kauns.

 36. Latvijas Universitātes profesore filoloģijas doktore?FILOLOĢIJAS?Nu ir juceklis biedrei galvā! Tévzeme, sirdsapziņa un saimnieciskais aprēķins vienā lielā demagoģijas maisā, diez- viņa pati tic tam,ko sarunājusi?Labi, ka mans puika no Universitātes uz Turïbu pārvācās, pie šïs biedres viņam baltu folkloras vietā bütu častuškas jāapgüst kā pareizās ” tēvzemes” dziesmas.

 37. Ko tada profesore var iemacit studentiem un kura ir rakstijusi drosi vien disertaciju par “zinatnisko komunismu”.

 38. Tādēļ tāda veida padauzas varēja uzrakstīt grāmatu par trimdas atkritumu VDK stukacu Kluksti -vairiņu .

 39. Vai tad mums trūkst profesoru kas mainoties laikiem metuši kažoku uz otru pusi, sākot ar Latvijas okupāciju un Kirhenšteinu un beidzot ar Atmodu un rindu šodienas profesoru. Tomēr laikam ritot uzpeld
  šo profesoru īstā pārliecība un viss nostājas savās vietās. Jo cilvēka pārliecību nevar mainīt kā zeķi, tā
  vai nu ir vai nav.Tāpēc man smīnu izsauc šīs profesores apgalvojumi, ka viņa ir Latvijas patriote un nacionāliste, bet tikai iestājusies “vakarējo” partijā “Gods kalpot Rīgai”. Nezinu, kā te vairāk, demagoģijas vai cinisma!

 40. Interesanti gan,kā Cimdiņas kundze traktē vārdu Tēvzeme?Kā var izrādīties,ka okupantu un kolonistu pēctečiem Latvija kļūst par Tēvzemi?Tas ,ka viņu vecāki nozieguma rezultātā nokļuvuši Latvijā un tāpēc viņiem gadījies te piedzimt,nekādā veidā Latviju nepadara par viņu Tēvzemi.Viņu Tēvzeme atrodas aiz Zilupes un ,kamēr viņi paši to neatzīs,bet sludinās savas tiesības uz privilēģijām latviešu zemē,nekāds izlīgums nav iespējams.

  • Absolūti precīzi!

  • Nu,kā traktē?Ļoti vienkārši!Niliņa ģjeds atbrīvoja Latviju no cilvēkiem,dzīvokļiem,gleznām,grāmatām,traukiem,kažokiem,gredzeniem,pulksteņiem un naktskrekliem..Bet Niliņa tēvs piedzima Rīgā.Značit te ir Niliņa tēvzeme.Kas tur ko nesaprast…

 41. Arii es varbuut buutu par nacionaalo izliigumu, bet ar vienu priekshnoteikumu: Latvijaa valsts finansetai izgliitiibai ir jaanotiek valsts valodaa!

 42. Neskatoties, ka SC vadoņi vairākkārt izteikušies, ka pašvaldībās būtiski ir saimnieciskie lēmumi, tomēr attieksme pret opozīcijas racionālajiem ieteikumiem saka ko citu. Tas tikai apliecina, ka SC ir tikai viens sadalījums: ar mums vai pret mums. Sadalījums pēc Ušakova kunga ieteiktā „nacionāļos” jeb „naciķos” un „savējos” jeb satelītos – pastāv. Bet visi nacionāļi ir „jāpadara par apsmieklu tautas acīs”. Tāds jau ir SC partijas galvenais uzstādījums. Par nekādiem sadarbības partneriem nav un nevar būt pat runa. Par partijas GKR satelīta statusu liecina Amerika kunga nostādne Ušakova „sasvilptajā” viņa atbalstam akcijā.
  Par pragmatiskiem priekšlikumiem varam aizmirst, jo tie vienkārši nevar būt pieņemami. Mēs taču runājam dažādās valodās. Un tuvojas jauns vēlēšanu laiks. Centralizēto labējo partiju spēki, vainojot tos visos iespējamajos grēkos, ir sašķelti. Izveidojušās reģionālās partijas, ar kurām vieglāk manipulēt. SC jau ir uzurpējis LSDSP ideju nesēja lomu. Draugu un satelītu izvēle pieaug. Vienas reģionālās partijas līderis pat ir ar mieru tūliņ pat sēsties pie viena galda ar Putina kungu. Tas ir tik vilinoši, lai varētu virzīt draugu gaponoviešu idejas tālāk. Arī Putina kungs savā ikgadējā uzrunā, nosodot „amorālos” Rietumus, teicis, ka „mēs nevienam neko neuzspiežam, taču, ja mūsu draugi vēlas kopā strādāt…” Un kas īsti ir Gaponovs un Lindermans, kam kalpo viņi? Varbūt tā nav taisnība? Bet par taisnību tik ļoti runā saskaņieši. Un ko par šiem jautājumiem saka partija GKR?

 43. Bet, kad tika izsludināta sēde par uzticības vai neuzticības izteikšanu Ušakovam, opozīcijas partijas deputāti nobalsoja nevis ar galvu, bet ar kājām, visi kā viens uz sēdi neierazdamies. Tur gan darbojās “balsošanas mašīnas” princips. Opozīcija visu laiku meklē baļķi otra acī…

  Nu, ko lai saka?

 44. Ak mēs nedrīkstam aizmirst,ka viņas paaudzes un jaunākiem krieviem te esot “tēvzeme”?Vai latvietis ir tomēr saimnieks savā mājā?Viņa ignorē patiesību, ka zeme,uz kuras krievs spēris savu kāju, no tās aizmirst aiziet. Čūska nevainīgi ievada jūsu galvās “krievu mīkstās okupācijas indi”.

 45. parasti kolaborantu nevērtē pēc tā, vai viņš par tādu kļuvis aiz pārliecības, naivuma vai kādu citu nolūku vadīts…

 46. ko tur meklēt, tur pat nemeklējot tie baļķi to interfrontiešu acīs pa gabalu ir redzami.

 47. bet Cimdiņas kundzi nemaz nemulsina Amerika tituls-“misters 20% “.Nez kur viņa saskata to saimnieciskumu,ja pati apgalvo ,ka Ušakovs un Ameriks “zina ko dara”.

 48. >>> Bet Amerika kunga vadītā partija man ir likusies loģisks, saimnieciski orientēts spēks, tāpēc es piekritu kandidēt Rīgas domes vēlēšanās.
  =======
  Lai nu kādas mums katram politiskās simpātijas – bet inteliģentam cilvēkam neklājas atbalstīt tādus sabiedriskas mantas izsaimniekotājus, kāds ir arī Andris Ameriks vai Aivars Lembergs. Stāšanos Lindermana partijā vai PCTVL vēl varētu pamatot ar kaut kādiem politiskiem ideāliem, kandidēšanu Amerika-Ušakova sarakstā var pamatot vienīgi ar politisku mau.ību.

 49. Kad Nils Ušakova kungs bija par krievu valodu,kā otro valsts valodu,tad gan Ausmai Cimdiņas kundzei iebildumu nebija.Vai tagad jau varbut saucaties par Zarja Perchatka

 50. no A.Cimdiņas nedzirdēju pēc pazemojošā piketa par N.Ušakova atkāpšanos. Saorganizētie cilvēki ar Rīgas Satiksmes autobusiem un karogiem kliedza un bungoja tā, lai pretējā viedokļa paudēji nekaunīgā kārtā tiktu ignorēti. Kāpēc RD piekopj politiku, ka vienlaicīgi tiek rīkoti piketi ar pretējiem viedokļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+