Latvijā
Politika

Austers: Krievijas patiesais spēks ir vien uzpūsts blefs1


Aldis Austers
Aldis Austers
Foto – LETA

“Tas ir fakts, ka Krievija šobrīd pamet pasaules ekonomiku. Viņa atdalās no pasaules ekonomikas un iet autarķijas virzienā – dēļ sankcijām, kas ir īstenotas gan pret Krieviju, gan no Krievijas puses,” Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers sacīja RīgaTV 24 raidījuma “Globuss” speciālizlaidumā par Krievijas prezidenta Vladimira Putina inaugurācijas ceremoniju.

Viņš sprieda, ka Krievijas pozīcija ietekmēs visu pasauli, īpaši pašu Krieviju: “Tas, protams, atstās iespaidu uz visu pasaules ekonomisko attīstību, jo īpaši uz pašu Krieviju, jo Krievija apgādāt pati sevi īsti nespēj.”

Austers norādīja, ka Krievijas vājumu pierādīja nesenā akcija Sīrijā. “Kā mēs redzējām, Sīrijas akcijā, kur tika bumbotas Sīrijas valdības noliktavas, Krievijas draudi pirms šo raķešu izšaušanas – ka viņi šaus pretī – izrādījās vien tukša runāšana. Tas liecina par Krievijas patieso spēku, kas ir vairāk tāds uzpūsts blefs, ne tik daudz realitāte,” viņš sacīja.

Austers skaidroja, ka ekonomiskā spēka trūkums arī atšķir Krieviju no Hitlera Vācijas. “Tas arī atšķir, piemēram, nacistisko Vāciju 30-tajos gados, kur tolaik bija ļoti spēcīga ekonomika. Tā bija bāze, lai Vācija varētu atļauties karadarbību Eiropā. Krievijai šādas bāzes nav,” pētnieks ir pārliecināts.

LA.lv