×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Austrālijā četrus Igaunijas pilsoņus tiesā par cilvēku tirdzniecību

Aprīlī Rietumaustrālijas štata Pertas pilsētā sāksies tiesas prāva pret četriem Igaunijas pilsoņiem, kas apsūdzēti cilvēku tirdzniecībā, paziņoja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Lietas materiāli liecina, ka apsūdzētie ar viltu, internetā ievietojot sludinājumus par vakancēm un ar interneta sarunu programmas “Skype” palīdzību sarunājot darba interviju, no Igaunijas aizvilināja uz Austrāliju divus 20 līdz 30 gadus vecus vīriešus. Kad abi vīrieši 2012. gada februārī ar tūristu vīzu un darba atļauju ieradās Austrālijā, viņiem ar varu un draudiem atņēma pases un lika strādāt, lai atmaksātu par starpniecību darbā iekārtošanā. Policija norādīja, ka draudi izteikti arī cietušo ģimenes locekļiem Igaunijā, vēstīja ziņu portāls “WAtoday.com”.

Vīrieši strādāja metināšanas nozarē, bet algu izmaksai viņiem izveidoja banku kontus, kurus kontrolēja vervētāji. Pēc vairāku dienu darba vīrieši pabeidza uzdoto un saņēma tikai nelielu daļu no nopelnītā, bet viņiem izdevās aizbēgt. Tikai jūlijā viens no vīriešiem vērsās Austrālijas Viktorijas štata policijā, lūdzot palīdzību, jo no viņiem prasīja vēl naudu.

Abi vīrieši joprojām dzīvo Austrālijā, viņiem ir legāls darbs valsts rietumu štatos. Igaunijas un Austrālijas policijas kopīgā operācijā aizturēti četri Igaunijas pilsoņi, kas apsūdzēti par cilvēku tirdzniecību, krāpšanas mēģinājumu, izspiešanu un nelikumīgu izsekošanu. Austrālijas policija apgalvo, ka Rietumaustrālijas štatā šis ir pirmais tamlīdzīgs gadījums. Izmeklēšana turpinās, jo policijai ir aizdomas, ka par noziedznieku upuriem ir kļuvuši arī citi cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+