Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
12. aprīlis, 2015
Drukāt

Austrālija ierobežos pabalstus vecākiem, kuri atsakās vakcinēt bērnus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Austrālija ierobežos pabalstus un nodokļu atlaides iedzīvotājiem, kuri atsakās vakcinēt savus bērnus, svētdien paziņojis Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots.

Premjers norādīja, ka valsts politika un medicīniskie pētījumi neatbalsta vecāku lēmumu nevakcinēt savus bērnus un to nevajadzētu atbalstīt arī nodokļu maksātājiem.

Plānots, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā no 1.janvāra.

Izņēmumi būs atļauti tikai pamatojoties uz strikti medicīniskiem un reliģiskiem apsvērumiem.

Aptuveni 97% no bērnu kopšanas pabalstu saņēmējiem ir vakcinējuši savus bērnus atbilstoši pašreizējām prasībām. Tomēr vairāk nekā 39 000 bērnu, kas jaunāki par septiņiem gadiem, nav vakcinēti, jo viņu vecāki to neatbalsta.

Ebots norādīja, ka desmit gadu laikā nevakcinēto bērnu skaits ir palielinājies par vairāk nekā 24 000.

Nesenie masalu, garā klepus un citu ar vakcinēšanos novēršamu slimību uzliesmojumi pasaulē ir aktualizējuši debates par imunizāciju, tostarp Austrālijā.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+