×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Austrālija internetā publiskos dzimumnoziedznieku datus

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Austrālijas Ziemeļu teritorija paziņojusi, ka interneta vietnē tiks publiskoti reģistrēto dzimumnoziedznieku personas un dzīvesvietu dati.

Idejas pamatā ir ASV izstrādātais “Meganas likums”, kas nosaka, ka policijai ir jāpublisko informācija par reģistrētiem dzimumnoziedzniekiem.

Austrāliešu likumprojekta nosaukums ir “Daniela likums”, pieminot Danielu Morkombi, kuru 2003.gadā Kvīnslendā nolaupīja un nogalināja sērijveida dzimumnoziedznieks. Daniela vecāki jau ilgi ir iestājušies par šādas mājaslapas izveidi, kas tiks palaista nākamajā gadā.

“Valdības loma ir pasargāt sabiedrību un to izglītot par iespējamajām briesmām,” paziņojumā uzsvēra Ziemeļu teritorijas ģenerālprokurors Džons Elferinks.

Kamēr Ziemeļu teritorijas policija turpina novērot apmēram 200 vietējos dzimumnoziedzniekus, šāda interneta vietne sniegs sabiedrībai informāciju par nopietnākajiem noziedzniekiem vienkārši saprotamā veidā.

Kā piebilda Elferinks, valdība vēlas, lai sabiedrība būtu informēta un spētu pasargāt bērnu. Viņaprāt, sabiedrības tiesības zināt ir svarīgākas nekā dzimumnoziedznieku tiesības uz datu aizsardzību.

Rietumaustrālijā šāda interneta vietne jau darbojas kopš 2012.gada, tomēr specifiskos gadījumos informācijas iegūšanai ir nepieciešams pieprasījums. Nevienā citā Austrālijas teritorijā šāda informācija pašlaik publiski nav pieejama.

Jaunajā mājaslapā tiks publicēti noziedznieku fotoattēli, apraksti un atrašanās vietas.

Valdība uzsvēra, ka precīzas adreses un specifiskas detaļas par pastrādātajiem noziegumiem netiks publicētas, lai nepieļautu atriebību un pasargātu upuru identitāti.

Daniela Morokombes vecāki Brūss un Denīze norādīja, ka jūtas pagodināti un pateicīgi Ziemeļu teritorijas valdībai par likumprojekta nosaukšanu viņu dēla vārdā.

“Mēs ceram, ka “Daniela likuma” ieviešana aiztaupīs citām ģimenēm ciešanas un sēras, kādas mēs piedzīvojām pēc Daniela nāves,” atzina pāris.

Tikmēr “Meganas likums” ir ieviests jau vairākos ASV štatos un paredz publiskot informāciju par dimumnoziedznieku atrašanās vietām. Arī Lielbritānija 2011.gadā ieviesusi līdzīgu “Sāras likumu”, kas ļauj bērnu vecākiem policijā pieprasīt informāciju, lai noskaidrotu, vai persona, kas kontaktējas ar viņu bērnu, nav dzimumnoziedznieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+