×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Austrālijā pilno Saules aptumsumu vērojuši tūkstošiem cilvēku

Foto - AFPFoto - AFP

Austrālijā bijis vērojams pilns Saules aptumsums, ko klātienē savām acīm skatījuši miljoniem cilvēku – gan tūristi, gan astronomi.

Aptumsuma rezultātā Kvīnslendas štats dienas laikā iegrima tumsā uz aptuveni divām minūtēm. Pilns Saules aptumsums uz sauszemes bija redzams tikai Austrālijā. Citviet reģionā, tostarp Jaunzēlandē un Indonēzijas austrumos, bija vērojams tikai daļējs saules aptumsums. Nākamais pilnais Saules aptumsums būs vērojams ne agrāk kā 2015. gada martā.

Šoreiz bažas radīja mākoņainie laikapstākļi, tomēr debesis noskaidrojās īsi pirms aptumsuma sākuma, izsaucot sajūsmu skatītāju pūli, kam bija tā izdevība novērot šo astronomisko parādību visā tās krāšņumā. Tiklīdz aptumsums bija beidzies, debesis atkal apmācās. Aptumsuma laikā gaisa temperatūra pazeminājās un dzīvnieku vidū bija vērojams apjukums, apklusa putnu čivināšana un insektu dūkoņa. Zinātnieki gatavojas izmantot zemūdens kameru uzņemtos attēlus Lielajā Barjerrifā, lai pētītu arī jūras iemītnieku reakciju uz aptumsumu. Kvīnslendas štata amatpersonas lēš, ka no citurienes vērot aptumsumu bija ieradušies vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+