×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Austrālija vairo kiberdrošību

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Austrālijas valdība atzina, ka ir piedzīvojusi kiberuzbrukumus, un paziņoja, ka ieguldīs miljardiem Austrālijas dolāru kibershēmā cīņai pret šādiem uzbrukumiem.

Austrālijas premjerministrs Malkolms Tērnbuls apstiprināja mediju ziņas, ka valsts Meteoroloģijas birojs cietis lielā kiberuzbrukumā, kas pirmoreiz tika konstatēts pagājušā gada sākumā, un pēc tam noticis vēl viens uzbrukums parlamenta pakalpojumu departamentam, kas nodrošina parlamenta tehnisko darbību.

Premjers paziņoja, ka aģentūru darbu traucē ārvalstu valdību un nevalstisko spēku centieni, bet konkrēti nevienu nevainoja. Tērnbuls paziņoja, ka cīņai pret kiber­uzbrukumiem ir atvēlēti 230 miljoni Austrālijas dolāru (158 miljoni eiro).

Atbildot uz jautājumu, vai hakeru uzbrukumu Meteoroloģijas birojam sarīkojusi Ķīna, Tērnbuls sacīja, ka viņam nav ko piebilst. Raidsabiedrība ABC, atsaucoties uz anonīmu amatpersonu, ziņoja, ka kiberuzbrukumā vainojama Ķīna. Hakeri ielauzās Meteoroloģijas biroja datorsistēmās, tostarp vienā no valsts lielākajiem superdatoriem, kam ir saites ar aizsardzības departamentu. Tērnbuls sacīja, ka jaunais finansējums papildinās kiberdrošības stiprināšanai jau atvēlētos 400 miljonus Austrālijas dolāru (275 miljonus eiro) un tiks izmantots regulāru tikšanos organizēšanai starp valdību, uzņēmējiem un pētniekiem, un starptautiskās cīņas stiprināšanai pret kibernoziedzniekiem. Premjers piebilda, ka valdība nekoncentrējas tikai uz aizsardzību, bet arī uzbrukumu, tomēr nesniedza sīkākus paskaidrojumus.

Eksperti lēš, ka kibernoziegumi Austrālijai izmaksā vairāk nekā miljardu Austrālijas dolāru (aptuveni 687 miljonus eiro) gadā. Citas aplēses liecina par vēl lielāku summu, iespējams, pat 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas būtu aptuveni 15 miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+