Pasaulē
Citur

Austrālijas austrumos nekontrolēti deg desmitiem krūmāju ugunsgrēku0


Savvaļas ugunsgrēks
Savvaļas ugunsgrēks
Foto: LETA/REUTER

Austrālijas austrumos piektdien nekontrolēti deg desmitiem krūmāju ugunsgrēku, kas bloķējuši cilvēkiem atkāpšanās ceļus un slēguši galveno autoceļu, kas savieno liekākās pilsētas Klusā okeāna piekrastē.

Vairāk nekā 90 ugunsgrēku uzliesmojuši Jaundienvidvelsas laukos, tostarp 50 no tiem ir nenorobežoti un liesmas pārņēmušas desmitiem tūkstošus hektāru.

Jaundienvidvelsas lauku ugunsdzēsības dienesta komisārs Šeins Ficsimonss sabiedriskajai raidorganizācijai ABC teicis, ka šī ir pirmā reize, kad vienlaikus tiek piedzīvots tik daudz ārkārtas līmeņa ugunsgrēku.

Varasiestādes paziņojušas, ka ugunsgrēki izlauzušies no norobežojuma līnijām, tādēļ divās vietās slēgta Klusā okeāna šoseja, kas savieno Sidneju un Brisbenu.

14 vietās izsludināts brīdinājums par ārkārtas situāciju, kas nozīmē rīkojumu par tūlītēju evakuāciju.

Dažviet cilvēkiem teikts “meklēt patvērumu, jo ir par vēlu doties prom”.

Vietējā radiostacija ir pārtraukusi ierastās programmas pārraidi un sniedz instrukcijas cilvēkiem, kā izdzīvot ugunsgrēkā, ja liesmas ir ielenkušas cilvēku mājās vai automašīnās.

Ilgstošais sausums, spēcīgais vējš, zemais mitruma līmenis un karstums veicina dzirksteļu uzšķilšanos vidē.

Saistītie raksti
“Tas ir ļoti dinamisks, nepastāvīgs un bīstams apstākļu kopums,” atzina Ficsimonss.

Krūmāju ugunsgrēki Austrālijā notiek bieži, bet šogad valsts gatavojas īpaši aktīvai savvaļas degšanai, jo vasaras mēnešos tiek prognozētas rekordaugstas gaisa temperatūras.

LA.lv