AP/Scanpix

Austrālijas basketbolisti latvieša vadībā sakauj Lietuvu 0

Pārliecinošu zaudējumu Riodežaneiro olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra ceturtdaļfināla mačā trešdien piedzīvoja Lietuva, kas ar 64:90 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20) piekāpās Austrālijai, ko vada latviešu izcelsmes austrāliešu treneris Andrejs Lēmanis.
Austrālijas basketbolisti olimpisko spēļu pusfinālā iekļuvuši pirmo reizi kopš 2000.gada Olimpiādes, kas notika viņu mājās Sidnejā. Šī izlase Olimpiādē pie medaļām nav tikusi ne reizi.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Tikmēr Lietuva jau otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas izstājusies ceturtdaļfinālā.
Uzvarētāju sastāvā 24 punktus iemeta Petijs Milss, kamēr 16 pievienoja Ārons Beinss. Savukārt Lietuvas komandā 12 punktus sameta Mants Kalnietis un kādreizējais “VEF Rīga” basketbolists Antans Kavaļausks.

Jau ar spēles pašu sākumu izpaudās Austrālijas pārsvars, jo tā izvirzījās vadībā ar 6:0, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza jau ar deviņu punktu handikapu (26:17). Arī mača turpinājumā austrālieši turpināja pakāpeniski palielināt savu pārsvaru pār pretiniekiem, kamēr Lietuvai argumenti lauzt šīs cīņas gaitu tā arī neatradās. Pirmo puslaiku Austrāliju noslēdza ar 48:30, bet otrajā puslaikā starpība pārsniedza jau 30 punktus.

Spānijas basketbolisti trešdien Riodežaneiro olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā pārliecinoši ar 92:67 (19:16, 24:14, 26:19, 23:18) pārspēja Franciju.
Pusfinālā spāņi tiksies ar Argentīnas un ASV dueļa spēcīgāko komandu, bet otrā pusfinālā Austrālijai stāsies pretī Horvātijas un Serbijas ceturtdaļfināla uzvarētāja.
Ar 23 punktiem rezultatīvākais Spānijas izlasē bija Nikola Mirotičs, bet 18 punkti Giljermo Ernangomesam, kurš savulaik spēlēja kopā ar Kristapu Porziņģi “Sevilla” vienībā, bet nākamsezon būs latvieša komandas biedrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Ņujorkas “Knicks”.
Tikmēr Francijas izlases labā 12 punktus guva Tonijs Pārkers, 13 punkti Nando de Kolo kontā, bet pie 12 punktiem tika Žofrē Loverņs.

Mača sākumā francūži izvirzījās vadībā ar 4:0, bet spāņi saviem pretiniekiem neļāva atrauties vēl tālāk. Pirmās ceturtdaļas ceturtajā minūtē Francija vēl bija vadībā ar 8:6, taču Mirotičs ar tālmetiena palīdzību izvirzīja vadībā Spāniju. Ceturtdaļas beigās Francija pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (16:17), taču nākamajos trīs ceturkšņos spāņi audzēja pārsvaru un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 92:67.

Eiropas čempione Spānija iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs finālā piekāpās ASV izlasei. Savukārt francūži ieguva sudrabu 2000.gadā Sidnejā, bet Londonā viņi apstājās ceturtdaļfinālā.

Austrālija olimpisko spēļu pusfinālā tiksies ar Horvātijas un Serbijas pāra uzvarētāju. Tikmēr vēl ceturtdaļfinālos trešdien spēlēs galvenā favorīte ASV un Argentīna, kā arī Francija un Spānija.
Vīriešu basketbola turnīrā pusfinālu izspēle notiks piektdien, bet cīņas par medaļām – svētdien.