×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Austrālijas iezemiešu skarbums Frenka Jammas dziesmās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Divus koncertus – 7. maijā kultūras namā “Berģi” un 8. maijā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, sniegs neparastais austrāliešu mūziķis – dziesmu autors, dziedātājs un ģitārists Frenks Jamma. Viņa sacerētās un izpildītās dziesmas angļu un Austrālijas pirmiedzīvotāju valodās stāsta par skarbu un smeldzīgu dzīves skarbāko pusi.

Frenks Jamma ir sirms vīrs no Pitjantjatjaras Austrālijas centrālajā tuksnesī. Viņš runā piecās valodās un dzied divās no tām – angļu un vietējā Pitjantjatjaras valodā – un ir neparasts dziesmu autors un ārkārtīgi talantīgs ģitārists, turklāt arī apbrīnojami samtainas, dziļas un skanīgas balss īpašnieks. Jamma tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem Austrālijas iezemiešu dziesmu autoriem, jo viņš spējis pārvarēt kultūras un muzikālās robežas.

Lai arī Jamma jau ilgāku laiku mīt Adelaidā, viņa sirds pieder reģioniem centrālajā Austrālijā. Skarbi, taču godīgi Jamma stāsta par alkohola lietošanu, kultūras degradāciju, par veco likumu cienīšanu un valsts nozīmīgumu. Jammas dziesmas ir par ieslodzījumu, par tuksnešu brīnišķīgo skaistumu, par pretrunām Frenka dzīvē kā nerespektētam autsaideram pilsētās, kur ieslodzījums, nabadzība un diskriminācija ir ikdienišķa parādība.

Viņa stāsti, ietērpti dziesmās, liek tirpām skriet pa muguru. Jammas jaunākais, pērn iznākušais albums “Uncle” (Tēvocis) seko kritiķu atzinīgi vērtētajam “Countryman” (Lauku vīrs). Ierakstīts savrupmājā Taralgā, netālu no Goulbērnas, Frenka Jammas albums “Countryman” ir pilns ar lieliskām dziesmām par ilgām, par romantiku, par neaptveramu skaistumu.

“Jamma ir muzikāls brīnums, mākslinieks ar spēcīgu un emocionālu balsi. Šis vīrs varbūt nāk no atšķirīgākas Austrālijas, bet viņa mūzika ir pieejama visiem, un tā spēj piesaistīt ļaudis,” par Frenka Jammas mūziku raksta mūzikas apskatnieks.

Frenks Jamma uzstājies gan Austrālijā, gan Eiropā un Amerikā. Jaunas karjeras iespējas Frenkam pavērās, pērn uzstājoties pasaulē lielākajā mūzikas konferencē “Womex” Spānijā.

“Vispirms tevi savā varā pārņem balss – dvēselisks sāpju un ilgu kliedziens, kas piesaista un paliek atmiņā. Tomēr tā ir balss, kas stāsta skarbus stāstus tik godīgi un emocionāli, ka sniegumu padara par raupju, kailu klasiku,” raksta “The Independent”.

Šobrīd Jamma devies vairāku nedēļu turnejā uz Velsu un Angliju, lai pēc tam viesotos gan Berģu kultūras namā, gan Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

Varbūt noder

Koncerti:

7. V 20.00 Berģu kultūras namā

8. V 19.00 Cēsīs, Vidzemes koncertzālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+