Pasaulē
Citur

Austrālijas ministrs spiests atkāpties dubultpilsonības 0

Austrālijas federālo resursu ministrs mets Kanavans otrdien atkāpies no amata, jo atklājies, ka viņam ir arī Itālijas pilsonība.

“Līdz pagājušajai nedēļai man nebija nekādu aizdomu, ka es varētu būt Itālijas pilsonis,” žurnālistiem Brisbenā pavēstīja Austrālijā dzimušais Kanavans, kuram pirmdien Romas varasiestādes paziņoja, ka viņš ir Itālijas pilsonis.

Kanavana māte, kas arī dzimusi Austrālijā, ieguvusi Itālijas pilsonību, pamatojoties uz savu vecāku valstspiederību, un arī savu dēlu reģistrējusi kā “ārvalstīs rezidējušu Itālijas pilsoni”.

Tas novedis pie tā, ka senators Kanavans automātiski zaudējis Austrālijas ministra amatu.
Saskaņā ar Austrālijas konstitūciju personas, kurām ir arī kādas citas valsts pilsonība, nedrīkst kandidēt parlamenta vēlēšanās.

“Lai gan zināju, ka mana māte kļuvusi par Itālijas pilsoni, man nekas nebija zināms, ka arī pats esmu kļuvis par Itālijas pilsoni. Neesmu arī prasījis Itālijas pilsonības piešķiršanu,” uzsvēra Kanavans, piebilstot, ka nekavējoties atkāpsies arī no senatora amata.

Tajā pašā laikā ģenerālprokurors Džodžs Brendiss atzinis, ka Kanavans nav pārkāpis konstitūciju, jo Itālijas pilsonība senatora piešķirta, viņam nezinot, un bez viņa piekrišanas.

Jūlijā dubultpilsonības dēļ jau nācās atkāpties diviem Austrālijas senatoriem, kas pārstāvēja Zaļo partiju.

Saskaņā ar pēdējās tautas skaitīšanas datiem 28% no Austrālijas iedzīvotājiem ir dzimuši
ārvalstīs.

LA.lv