×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Austrālijas premjers: atbildība par lidmašīnas notriekšanu gulstas uz Krieviju (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Atbildība par lidsabiedrības “Malaysia Airlines” lidmašīnas notriekšanu virs nemiernieku kontrolētās Austrumukrainas daļas gulstas uz Krieviju, kas separātistus apgādājusi ar raķetēm “zeme-gaiss”, uzskata Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots, vēsta laikraksts “Sydney Morning Herald”.

“Mēs nevēlamies situāciju padarīt vēl sarežģītāku, tomēr, ja, kā tas šķiet šobrīd, lidmašīna tika notriekta ar raķetēm “zeme-gaiss”, kuras piegādājusi Krievija, tad uz Krieviju gulstas zināma daļa atbildības,” norādīja Ebots.

Viņš arī pauda pārliecību, ka aviokatastrofas iemesls ir Kremļa vēlēšanās “duļķot ūdeni” Ukrainā.

Malaizijas lidmašīnas notriekšana bija noziegums, nevis negadījums, uzsvēra premjers.

298 traģēdijas upuru vidū ir 28 Austrālijas pilsoņi.

Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišope jau ir tikusies ar Krievijas vēstnieku, lai no viņa saņemtu skaidras garantijas, ka viņa valsts pilnībā sadarbosies ar neatkarīgu izmeklēšanas komisiju, sacīja Ebots.

“Krievijas vēstnieka sākotnējā reakcija bija par notikušo vainot Ukrainu, un man ir jāsaka, ka tas ir pilnīgi neapmierinoši,” uzsvēra premjers.

“Ideja, ka Krievija var kaut kā pateikt, ka tai ar to nav nekāda sakara, jo tas ir noticis Ukrainas gaisa telpā, godīgi sakot, neiztur nekādu kritiku,” norādīja Ebots.

Austrālija cenšas panākt saistošas ANO Drošības padomes rezolūcijas pieņemšanu, kurā būtu pieprasīta objektīvas pilna apjoma izmeklēšanas veikšana. Ebots sacīja, ka šis jautājums būs pārbaudījums Krievijai.

“Tas ir ļoti svarīgi, ka mēs neļaujam Krievijai kavēt absolūti vispārējas izmeklēšanas veikšanu, lai mēs varam noskaidrot, kas tieši notika,” uzsvēra premjers.

“Tas ir absolūts imperatīvs, ja Krievija vispār grib saglabāt jelkādu starptautisko reputāciju,” uzsvēra Ebots, “piebilstot, ka nedrīkst būt “nekādas atrunas, atbildības novelšana uz citiem.”

Ebots atzina, ka ir sašutis par traģēdiju, un uzstāja, ka tās vaininieki ir jāatrod.

“Šī lidmašīna nenogāzās negadījuma dēļ. Tā tika notriekta, (..) tā tika nogāzta zemē teritorijā, kuru kontrolē Krievijas atbalstītie nemiernieki,” skaidroja premjers.

“Ja ir situācija, kad, pēc visa spriežot, Krievijas atbalstītie nemiernieki ir nogalinājuši austrāliešus, izmantojot ieročus, kurus, kā tas, visticamāk, apstiprināsies, piegādājusi Krievija, Austrālija uz to raugās ļoti pesimistiski,” atzina premjers.

Kā ziņots, “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru, ceturtdien tika notriekta virs Ukrainas austrumiem, nogalinot 298 cilvēkus, kas tajā atradās.

Lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, apliecināja Ukrainas valdība.

Ukrainas Drošības dienests pārtvēris un publiskojis nemiernieku telefonsarunas, kurās viņi detalizēti apspriež lidmašīnas notriekšanu. Sarunu gaitā nemiernieki atzīst, ka notriekta ārvalstu pasažieru lidmašīna un ka bojāgājušo ir ļoti daudz.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko, kurš ceturtdien viens no pirmajiem informēja sabiedrību par traģēdiju, apliecināja, ka lidmašīnu virs Torezas, Doņeckas apgabalā, notriekuši promaskaviskie kaujinieki.

“Tikko teroristi pie Torezas no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vēlīgi piešķirtā zenītraķešu kompleksa “Buk” notriekuši reisa Kualalumpura-Amsterdama civilo lidmašīnu,” Geraščenko pavēstīja sociālajā tīklā “Facebook”.

Kijeva un Rietumi Austrumukrainas destabilizācijā vaino Krieviju, kas robežu ļauj šķērsot krievu algotņiem un apgādā viņus ar ieročiem, arī ar smago bruņojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kapēc par savu teritoriju nav atbildīga Ukraina?Laia ASV roku?

  2. Te viss skaidri pateikts, tikai jāmāk krievu valoda. Tikai jāveido saite. http ://tvrain.ru/articles/buk_byl_perekinut_iz_rossii_i_upravljali_im_rossijskie_voennosluzhaschie_dmitrij_tymchuk_o_tom_kto_mog_sbit_malazijskij_boing-372651/

Draugiem Facebook Twitter Google+