foto – Edijs Pālens/LETA

Austriešus sasitam gan pie Hārtlija, gan pie Sorokina 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra pirmajā spēlē Dānijā ar rezultātu 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) pārspēja Austriju.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Ar diviem gūtiem vārtiem Latvijas izlases rindās izcēlās Roberts Bukarts, kurš šajā turnīrā pilda valstsvienības kapteiņa pienākumus.

Mača rezultātu atklāja valstsvienības debitants Rolands Vīgners, kurš izcēlās ar individuāli meistarīgu spēli, apspēlējot divus pretiniekus. Turpinājumā austrieši vienus vārtus atguva, bet Rihards Bukarts līdz pirmās trešdaļas beigām atjaunoja Latvijas izlasei vadību. Otrajā trešdaļā Bruno Zabis panāca divu vārtu pārsvaru latviešiem, bet trešajā periodā divreiz precīzi meta Roberts Bukarts, kā arī ar gūtiem vārtiem atzīmējās Edgars Kulda, latviešiem svinot pārliecinošu uzvaru.

Piektdien latvieši spēkosies ar Franciju, bet sestdien būs mačs ar turnīra saimnieci Dāniju.
Latvijas izlases nākamā pretiniece Francija turnīru iesāka ar zaudējumu 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) Dānijai.

Maijā turpat Herningā Latvijas izlase aizvadīs arī 2018.gada pasaules čempionāta augstākās divīzijas apakšgrupu turnīra spēles.

Pirms došanās uz Dāniju Boba Hārtlija vadītā izlase trenējas Rīgā. Latvijas izlases sastāvā ir vairāki debitanti, kuru vidū ir Rūdolfs Kalvītis, Rolands Vīgners un Rūdolfs Polcs.
Vienībā ir arī trīs Rīgas “Dinamo” hokejisti – Guntis Galviņš, Edgars Kulda un Rihards Bukarts, lai gan rīdziniekiem tajā pat laikā paredzēts pārbaudes turnīrs Šveices pilsētā Davosā.

Tikmēr Četru nāciju turnīrā U-18 vecuma izlasēm Liepājā Oļega Sorokina trenētā Latvijas izlase pirmajā mačā ar 4:1 (1:0, 0:0, 3:0) pārspēja Austriju. Latvijas izlasē ar diviem vārtiem izcēlās Rihards Liģis, pa vienam precīzam metieniem bija Naurim Sējējam un Patrikam Trasūnam, bet vārtus sausā pārmaiņus nosargāja Bruno Brūveris un Artūrs Šilovs. Piektdien Latvijas jaunie hokejisti spēkosies ar Norvēģiju, bet sestdien krustos nūjas ar Dāniju.

Baltijas kausa izcīņas posma ievadā Valmierā Latvijas klubu izlase ar 6:4 (2:2, 3:0, 1:2) apspēlēja Latvijas klubu otro izlasi. Pirmajiem divus vārtus guva Mārtiņš Oskars Freimanis, pa vieniem Edgars Homjakovs, Iļja Makarovs, Rūdolfs Prūsis un Martins Lavrovs; otrajiem divreiz precīzs bija Kristaps Millers, pa reizei Ričards Bernhards un Jānis Straupe.
Vēl turnīrā piedalās Lietuvas un Igaunijas izlases.