×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Austrijā apturēts vilciens no Ungārijas ar vairākiem simtiem migrantu

Foto- AFP/LETAFoto- AFP/LETA

Austrijas drošības spēki netālu no robežas ar Ungāriju pirmdien apturēja vilcienu, kurā atradās vairāki simti migrantu, pāris stundas pēc tam, kad Ungārijas varasiestādes ļāva viņiem atstāt valsti, neņemot vērā, ka daudziem no viņiem nebija ceļošanai Eiropas Savienībā (ES) nepieciešamo vīzu.

Ungārijas patvēruma meklētāju centros reģistrētie migranti tiks sūtīti atpakaļ uz Ungāriju, bet pārējiem tiks atļauts turpināt ceļu uz Minheni Vācijas dienvidos, aģentūrai AFP sacīja Austrijas policijas pārstāvis Romans Heslingers.

“Vilcienā atrodas apmēram 300 līdz 400 migranti. Viņiem liek atstāt vilcienu,” viņš norādīja, piebilstot, ka tiks pārbaudīti migrantu dokumenti.

Apmēram 2000 migranti, daudzi no kuriem ir no Sīrijas, vairākas dienas pavadīja improvizētās bēgļu nometnēs Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas dzelzceļa stacijās.

Ungārijas policija līdz šim neļāva viņiem atstāt valsti, jo migrantiem nebija ceļošanai ES teritorija derīga vīza. Pirmdien tomēr nekādi šķēršļi migrantu ceļā vairs slikti netika, un viņi devās uz Vīni, Minheni un Berlīni.

Tā sauktie Dublinas noteikumi paredz, ka pirmajai ES dalībvalstij, kur ierodas patvēruma meklētājs, parasti ir jāizskata viņa patvēruma pieteikums. Patvēruma meklētajiem pieteikuma izskatīšanas laikā ir jāpaliek šajā valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+