×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Austrijā atbrīvo Ukrainas oligarhu Firtašu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vīnes federālās zemes tiesa ceturtdien nolēma nepaturēt apcietinājumā Ukrainas oligarhu Dmitro Firtašu, kurš šonedēļ tika aizturēts saskaņā ar orderi, ko bija izdevusi Spānija, kur Firtašs tiek apsūdzēts naudas atmazgāšanā, un kuru Austrijas tiesa ir nolēmusi izdot ASV, kur viņu apsūdz kukuļdošanā Indijā.

Firtašs tika atbrīvots līdz tiesai, kas izskatīs Spānijas izdošanas lūgumu, ar nosacījumu, ka viņš nodos Austrijas varasiestādēm savu pasi.

Jau ziņots, ka Firtašs otrdien tika aizturēts 2016.gada oktobrī saskaņā ar Spānijas izdotu Eiropas orderi. Spānijas laikraksts ABC ziņoja, ka Firtašs tiek apsūdzēts par “tuviem sakariem ar organizēto noziedzību un 10 miljonu eiro atmazgāšanu Spānijā, kas iegūti no iespējamām noziedzīgām darbībām”.

Firtašs tika aizturēts neilgi pēc tam, kad Austrijas apelāciju tiesa otrdien nolēma apmierināt ASV lūgumu viņu izdot saistībā ar apsūdzībām par amatpersonu piekukuļošanu Indijā. Tomēr galīgo lēmumu par viņa izdošanu pieņems Austrijas tieslietu ministrs.

Firtašs ir viens no bagātākajiem cilvēkiem Ukrainā un iepriekš atbalstīja 2014.gada februārī gāzto prokrievisko prezidentu Viktoru Janukoviču. Atbilstoši ASV izdotam orderim viņš tika aizturēts Austrijā 2014.gada martā un viņu atbrīvoja pret 125 miljonu eiro lielu drošības naudu, tomēr viņam bija jāpaliek Austrijā.

ASV varas iestādes vēlas panākt Firtaša izdošanu saistībā ar apsūdzībām, ka viņš un vēl piecas personas samaksāja 18,5 miljonus ASV dolāru kukuļos Indijas amatpersonām, lai 2006.gadā saņemtu titāna raktuvju licences. Firtašs ir noraidījis apsūdzības un uzstāj, ka lieta ir politiski motivēta.

Firtašam pieder biznesa impērija “Group DF”, kas darbojas enerģētikas, ķīmijas, mediju, banku un īpašumu sektoros Ukrainā, kā arī citās valstīs, ieskaitot Vāciju, Itāliju un Austriju.

Viņš pie bagātības tika uz Ukrainu importējot gāzi no Krievijas un Vidusāzijas caur savu kompāniju “Rosukrenergo”, kas gan tagad ir sadalīta. Šo uzņēmējdarbību viņš veica sadarbībā ar Krievijas valsts dabasgāzes koncernu “Gazprom”.

2010.gada priekšvēlēšanu kampaņā viņš atbalstīja Janukoviču. Pēc tam Firtašam bija iespēja paplašināt savu uzņēmējdarbību, iegūstot ķimikāliju un mēslojuma rūpnīcas, kā arī televīzijas kompāniju “Inter”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+