×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Austrija atteiksies no ES vienošanās par bēgļu uzņemšanu (5)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Austrija plāno izstāties no Eiropas Savienības (ES) vienošanās par patvēruma meklētāju sadalīšanu bloka dalībvalstu vidū, pirmdien pavēstīja valdības amatpersonas.

Lēmumu valdība varētu apstiprināt jau otrdien.

Austrijai ir jāizstājas no vienošanās par imigrantu izmitināšanu jaunās dzīvesvietās, jo Austrija jau ir uzņēmusi proporcionāli vairāk patvēruma meklētāju nekā citas ES valstis, sacīja aizsardzības ministrs Hanss Pēters Doskocils, kurš ierosinājis šo soli.

“Es uzskatu, ka Austrija ir veikusi neadekvātu humāno ieguldījumu,” žurnālistiem sacīja sociāldemokrātu ministrs.

Iekšlietu ministra Volfganga Sobotkas preses sekretāre apliecināja, ka arī ministra pārstāvētā konservatīvā Tautas partija šo soli pilnībā atbalsta.

Tiesa gan, Austrija uzreiz valdības lēmumu nevarēs īstenot. Lēmums būs jāapstiprina Eiropas Komisija un Eiropadomei.

ES 2015.gadā nolēma līdz 2017.gada septembrim izmitināt jaunās dzīvesvietās bloka dalībvalstīs 160 000 imigrantu, kas ieradušies Itālijā un Grieķijā.

Tiesa gan, līdz šim bloka dalībvalstīs atbilstoši šai shēmai izmitināti mazāk nekā 15 000, liecina jaunākie ES statistikas dati.

Austrija 2015.gadā uzņēma 90 000 nelegālo imigrantu, kas bija ieradušies caur Grieķiju un Balkānu valstīm. Līdz aizvadītajam gadam Vīne ES imigrantu izmitināšanas programmā varēja nepiedalīties.

Atbilstoši ES shēmai Austrijai būtu jāuzņem 2000 patvēruma meklētāju no Grieķijas un Itālijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāpēc Latvijā vēl nav izskaidrojumi ka okupācijas sekas vēl nav novērstas kā rezultātā Latvijā ir Es lielākais ne integrēto migrantu skaits?

  2. Piekrītu ar savulaik skanējošo frāzi -Kad hokeja komentētājs Ozerovs teica savu ģeniālo frāzi: ”Mums tāds hokejs nav vajadzīgs” – mums tāda ES nav vajadzīga. Nu nevajaga būt par kādas vācu tantes iedomu, aicinājuma samaksātāju…

  3. Panemushi tik vienu sievieti un lai iet papriekshu. Bet parejie kaa parasti jauni migranti. Neko teikt-bernus un sievietes atstaj no mirt???

  4. Visām Eiropas valstīm, kas ir pret viņu zemju demografisko kolonizāciju, ir jāapvienojas. Ekstrēmais Humānisms ir ļauns, tāpat kā visi ekstrēmismi.

Draugiem Facebook Twitter Google+