Pasaulē
Eiropa

Austrijā balsos par mobilo tālruņu atņemšanu patvēruma meklētājiem5


Austrijas  kanclers Sebastians Kurcs.
Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.
Foto – LETA/REUTER

Patvēruma meklētājiem Austrijā būs jānodod varasiestādēm savi mobilie telefoni, kā arī jāsamaksā līdz 840 eiro, trešdien nolēma Austrijas valdība.

Nauda tiks tērēta viņu pieteikumu izmaksām, kamēr varasiestādes pārbauda, vai imigrantu telefonu ģeolokācijas dati atbilst viņu liecībām par ceļu uz Austriju.

Ja noskaidrosies, patvēruma lūdzējs pirms tam bijis kādā citā Eiropas valstī, kur spēkā ir tā dēvētie Dublinas noteikumi, viņš tiks nosūtīts uz turieni.

Iekšlietu ministrs galēji labējās Brīvības partijas (FPOe) politiķis Herberts Kikls sacīja, ka viņa mērķis ir “ierobežojošs un īstenojams likums attiecībā uz ārzemnieku tiesībām”, lai izbeigtu patvēruma sistēmas “ļaunprātīgu izmantošanu”.

Par jaunajiem soļiem tuvāko nedēļu laikā gaidāms balsojums parlamentā.

Saistītie raksti

Pagājušā gada parlamenta vēlēšanās imigrācijas ierobežošana bija viena no galvenajām FPOe tēmām, un to pieņēma arī kanclers Sebastians Kurcs un viņa centriski labējā Tautas partija (OeVP).

Pēc migrācijas krīzes izraisīšanās Austrija saņēmusi 150 000 pieteikumu par patvēruma piešķiršanu, kas ir līdzvērtīgs skaitlis 2% no tās 8,7 miljoniem iedzīvotāju.

LA.lv