×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Austrija būvēs žogu migrantu plūsmas kontrolēšanai

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Austrija būvēs žogu uz robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti Slovēniju, lai palēninātu un kontrolētu migrantu plūsmu, trešdien paziņoja Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere.

Abas valstis ietilpst Šengenas zonā, kurā ir bezvīzu režīms, un tās ir kļuvušas par tranzīta valstīm desmitiem tūkstošiem bēgļu un migrantu, kas caur Balkānu valstīm vēlas sasniegt Ziemeļeiropu.

“Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu kārtīgu, kontrolētu iekļūšanu mūsu valstī, nevis lai slēgtu robežu,” viņa teica Austrijas sabiedriskajai raidorganizācija “Oe1”.

Konservatīvās Austrijas Tautas partijas (OeVP) pārstāve piebilda, ka situācija var saasināties, jo cilvēkiem stundām ilgi ir jāgaida aukstajā laikā, lai varētu iekļūt no vienas valsts nākamajā.

“Mēs zinām, ka pēdējās dienās un nedēļās atsevišķas migrantu grupas ir kļuvušas nepacietīgākas, agresīvākas un emocionālākas. Ja cilvēku grupas tiek stumtas no aizmugures, bērni un sievietes tiek iesprostotas pa vidu, tad ir nepieciešami stabili, masīvi pasākumi,” klāstīja Austrijas iekšlietu ministre.

Otrdien ministre, apmeklējot Špīlfeldas robežkontroles punktu, jau norādīja uz iespējamību, ka tiks būvēts žogs. Viņa teica, ka apsver “strukturālu pasākumu” īstenošanu robežkontroles punktā.

Pagājušajā nedēļā Mikla-Leitnere izpelnījās asu opozīcijas pārstāvju kritiku, jo bija teikusi, ka ES ir pienācis laiks “būvēt Eiropas cietoksni”.

Savukārt Austrijas Sociāldemokrātu partija (SPOe), kas kopā ar OeVP veido valdības koalīciju, pauda atbalstu iekšlietu ministres pozīcijai.

Austrijas aizsardzības ministrs Geralds Klugs no SPOe sacīja, ka spēj iedomāties, ka barjeras un konteineri Špīlfeldas robežkontroles punktā “spēj kontrolēt kārtīgu migrantu plūsmu”.

Vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku, kas bēg no kara un nabadzības savā zemē, šogad ir ieradušies Eiropas Vidusjūras piekrastes valstīs. Lielākā daļa migrantu ierodas no Sīrijas, Afganistānas un Irākas.

No Grieķijas migranti sāk grūto ceļu caur Rietumbalkānu un Centrāleiropas valstīm, cerot sasniegt ES lielāko ekonomiku Vāciju, kas ir galvenais migrantu galamērķis Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+