×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Austrijā cietumnieks izkrāpj 30 000 eiro, uzdodoties par ārstu

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kāds ieslodzītais Austrijā no cietuma kameras spējis pastrādāt jaunu noziegumu, tiešsaistē uzdodoties par ārstu, kuram nepieciešama nauda, lai varētu doties palīgā kara novārdzinātās Sīrijas iedzīvotājiem, un kopumā krāpnieks tādā veidā ieguva 30 tūkstošus eiro, atsaucoties uz Austrijas policijas paziņojumu, vēstīja portāls “The Local”.

Grācas-Karlau cietumā ieslodzītais 60 gadu vecais vīrietis no 2014.gada oktobrim līdz šā gada aprīlim tiešsaistē sazinājās ar sievietēm, izmantojot dažādus mobilos telefonus, kurus viņš cietumā nemaz nedrīkstēja izmantot.

Ar īsziņu vai telefona zvanu palīdzību ieslodzītais sazinājās ar sievietēm. Viņš uzdevās par neiroķirurgu, bērnu ķirurgu, sirds ķirurgu vai asinsvadu ķirurgu, kuram esot jādodas uz Sīriju un Irāku, kur jāsniedz medicīniskā palīdzība kā organizācijas “Medecins Sans Frontieres” (“Ārsti bez robežām”) pārstāvim.

Pēc cietušo uzticības iemantošanas viņš lūdza pārskaitīt naudu, lai palīdzētu iegādāties medicīnas aprīkojumu vai samaksāt kontrabandistiem, lai izkļūtu no kara pārņemtās valsts.

Izmeklētāji paziņojuši, ka kopumā vairāk nekā 20 sievietes vecumā no 19 līdz 50 gadiem no Austrijas un Vācijas viņam pārskaitījušas 30 tūkstošus eiro..

Austrijas Štīrijas federālās zemes policija norādīja, ka cietumnieks dažas no sievietēm pārliecināja atsūtīt savus kailfoto, kurus vēlāk izmantoja sieviešu šantažēšanai, draudot publicēt fotogrāfijas pornogrāfiska satura vietnēs, ja viņas pārtrauks saziņu ar viņu vai mēģinās ar kādu sazināties, lai gūtu apstiprinājumu viņa apgalvojumiem.

Tomēr viena no cietušajām devās uz policiju, un tagad lietu izmeklē prokuratūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+