Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Piektdiena, 26. maijs, 2017
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Austrijā izdota Latvijai veltīta grāmata “Vai sarkani apšu gali…”

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Šonedēļ Latvijas vēstniecībā Vīnē viesojās Austrijas Štīrijas federālās zemes kultūras biedrības “Achteck” pārstāvji, lai vēstniecībai dāvinātu jauniznākušo grāmatu “Vai sarkani apšu gali…” (“Trägt die Espe rote Spitzen…”), informē Ārlietu ministrija.

Grāmatas nosaukums ņemts no latviešu tautas dziesmas, tajā ir teksti vācu un latviešu valodās, un tā ir tapusi, pateicoties austriešu kultūras biedrības iniciatīvai. Grāmatas izdevējs Bernhards Valta, pasniedzot dāvanu, grāmatu raksturoja kā “Latvijas un latviešu redzējumu ar austriešu acīm”. Plašo Latvijas kultūrvides, valsts, dabas un tradīciju raksturojumu un fotogrāfiju klāstu papildina arī grāmatai pievienotais latviešu un austriešu kopīga mūzikas koncerta ieraksta disks.

Vēstnieks Edgars Skuja Štīrijas federālās zemes pārstāvjiem izteica pateicību par ieguldīto darbu grāmatas veidošanā un izdošanā, atzīmējot, ka tā ir tapusi īpaši nozīmīgā laikā – šogad tiek atzīmēta Latvijas un Austrijas diplomātisko attiecību nodibināšanas 95. gadadiena un 25. gadadiena, kopš Austrija atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (1)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+