Latvijā
Politika

Austrija Latvijas armijai piegādājusi lietotus mīnmetējus 16

Ilustratīvs foto – NBS

Austrija Latvijas bruņotajiem spēkiem piegādājusi arī lietotus 120 milimetru mīnmetējus, aģentūra LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Mīnmetēji piegādāti jau šovasar, un tos izmantos gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS) regulāro spēku vienību, gan Zemessardzes vajadzībām.

“Operacionālās drošības dēļ” mīnmetēju skaits netiek atklāts, taču piegādāti visi līgumā paredzētie ieroči.

Šāda kalibra mīnmetēji arī šobrīd ir Latvijas bruņoto spēku rīcībā, un, kā liecina publiskā informācija, tie ir demonstrēti 18.novembra militārajās parādēs.

Mīnmetēju piegāde ietilpst noslēgtajā divpusējā līgumā starp Latvijas AM un Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi.

Jau ziņots, ka Latvijā pagājušajā svētdienā nogādātas pirmās pašgājēju haubiču sistēmas, ko NBS iegādājušies no Austrijas.

Latvija no Austrijas nopirka “M109” sērijas 155 milimetru pašgājējartilērijas sistēmas, kas ietver ne tikai pašgājēju haubices, bet arī uguns vadības centru un autovadītāju apmācību platformas.

Vienas vienības izmaksas atkarībā no tās modifikācijas – haubice, uguns vadības centrs vai autovadītāju apmācību platforma – ir no 60 000 līdz 140 000 eiro. Aizsardzības ministrija iepriekš apstiprināja, ka līguma summa ir seši miljoni eiro.

Kopumā no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, tiks iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības. Haubices no 2003. līdz 2007.gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.

LA.lv