×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Austrija pastiprinās robežkontroli pret migrantiem

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Austrijai ir mērķis pastiprināt robežkontroli, sevišķi uz robežas ar Slovākiju, jo valstī mēģina iekļūt arvien lielāks skaits migrantu, trešdien ziņoja laikraksts “Kurier”, atsaucoties uz aizsardzības ministru.

“Es šeit atzīmēju tendenci, ka [cilvēku] kontrabandisti tagad izmanto Slovākiju,” sacīja aizsardzības ministrs Hanss Pēters Doskocils, kura teiktais tika citēts laikraksta interneta izdevumā.

Ministrs sacīja, ka šogad līdz šim tikuši notverti 299 migranti Lejasaustrijas federālajā zemē, kura robežojas ar Slovākiju un Čehiju. Burgenlandes federālajā zemē, kuras robeža ar Ungāriju līdz šim tika kontrolēta visvairāk, šajā laikā notverti 174 migranti.

Daudzi no migrantiem ierodas Slovākijā ar vilcienu, tātad ir vajadzīgs vairāk rīkot kontroles vilcienos, teica Doskocils. Viņš piebilda, ka šo kontroļu veikšanā var palīdzēt 100 karavīri.

Austrijas rietumu galā šogad tika aizturēti 292 migranti Tiroles federālajā zemē pēc ierašanās no Itālijas, bet lielākā daļa no viņiem ir nosūtīti atpakaļ pār robežu.

“Tirolē bija tikai 25 patvēruma pieprasījumi. Šeit sūtīšana atpakaļ nostrādā. Tomēr mums ir jābūt piesardzīgiem un jāvēro, vai nenotiks jauna notikumu attīstība uz Brennera pārejas,” kas atrodas uz Austrijas un Itālijas robežas Tirolē, sacīja ministrs.

Šie pasākumi ir daļa no paketes, kuru Doskocils un iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka plāno prezentēt 10 dienu laikā, ziņoja “Kurier”.

Laikraksts arī vēstīja, ka Austrijā 8.februārī notiks Centrāleiropas valstu iekšlietu un aizsardzības ministru sanāksme.

Austrija 2015.gadā saņēma 90 000 patvēruma pieprasījumu, kas bija jauns rekords, kad simtiem tūkstoši migrantu un bēgļu caur Balkāniem devās uz turīgajām Rietumeiropas un Ziemeļeiropas valstīm.

Šis migrācijas Balkānu maršruts tagad lielākoties ir slēgts, un patvēruma pieprasījumu skaits Austrijā pērn saruka līdz 42 000.

Austrija kopš 2015.gada ir ieviesusi robežkontroli un sagatavojusi fiziskus papildpasākumus, tostarp barjeras, jauna liela migrantu pieplūduma gadījumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+