Pasaulē
Eiropa

Austrija plāno samazināt pabalstus ārzemniekiem un daudzbērnu ģimenēm0

Foto: LETA/EPA

Austrijā ir plānots samazināt pabalstus ārzemniekiem ar sliktām vācu valodas zināšanām, kā arī daudzbērnu ģimenēm, pirmdien paziņoja labējā valdība.

Austrijas Aizsardzības minimums – ikmēneša pabalsts, kas paredzēts pamatienākuma garantēšanai – tiks saglabāts 863 eiro līmenī.

Tomēr ārzemniekiem bez vidējām vācu valodas zināšanām vai labām angļu valodas zināšanām turpmāk šis pabalsts būs par 300 eiro mazāks.

Austrijas deviņām federālajām zemēm pašlaik ir katrai savi noteikumi par ģimeņu pabalstiem. Dažas federālās zemes maksā to pašu summu par katru bērnu, bet citas samazina pabalstus, sākot ar ceturto bērnu.

Turpmāk tiks nedaudz samazināts pabalsts par otro bērnu, bet ievērojams samazinājums gaidāms, sākot ar trešo bērnu.

Tas īpaši skars migrantu ģimenes, kurās parasti ir vairāk bērnu nekā austriešu ģimenēs.

Vientuļajiem vecākiem jaunie noteikumi būs labvēlīgāki.

Austrijas konservatīvais kanclers Sebastiāns Kurcs paskaidroja, ka viņa mērķis ir “apkarot imigrāciju mūsu pabalstu sistēmā”, kā arī nodrošināt stimulus darba meklēšanai.

Kanclers atgādināja, ka Aizsardzības minimuma maksājumi bija pieauguši par 60% kopš 2012.gada.

Labdarības organizācijas kritizēja valdības citādo izturēšanos pret ārzemniekiem un daudzbērnu ģimenēm.

“Es domāju, ka ir bīstami izspēlēt cilvēku grupas citu pret citu. Tie, kas mīl Austriju, to nesašķeļ,” sacīja katoļu labdarības fonda “Caritas” vadītājs Mihaels Landavs.

Konservatīvo un galēji labējo koalīcijas valdība ir fokusējusi daļu savas politikas uz bērniem. Valdība plāno samazināt pabalstu par bērniem ārvalstīs, kuru vecāki strādā Austrijā, kā arī aizliegt musulmaņu galvassegas bērnudārzos un pamatskolās.

LA.lv