Pasaulē
Eiropa

Austrijā politiķi panāk progresu imigrācijas jautājumā 16

Austrijas topošās koalīcijas veidošanas sarunās iesaistītie konservatīvie un galēji labējie piektdien paziņoja, ka izdevies panākt progresu imigrācijas jautājumā, kas palīdzēja šīm partijām gūt panākumus parlamenta vēlēšanās.

“Mēs esam tuvu, lai noslēgtu” šo jautājumu, pavēstīja galēji labējās Brīvības partijas (FPÖ) līderis Heincs Kristiāns Štrahe.

Konservatīvā Tautas partija (ÖVP) un FPÖ plāno no sešiem līdz desmit gadiem pagarināt gaidīšanas periodu, pirms patvēruma meklētāji var pieteikties Austrijas pilsonībai. Abas labējā spārna partijas arī plāno samazināt patvēruma meklētājiem domātos pabalstus.
Tās arī vēlas ierobežot darbu meklējošo ārvalstnieku ierašanos, pārskatot sarakstu ar profesijām, kurās trūkst kvalificētu pašmāju darbinieku.

“Sarunas rit ļoti labi,” atzina 31 gadu vecais ÖVP līderis Sebastians Kurcs, kurš uzņēmies jaunās valdības vadīšanu.

ÖVP plāno koalīcijas vienošanos panākt līdz decembra beigām.

Austrijā 15.oktobrī notikušajās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās ÖVP saņēma 31,5% balsu, līdzšinējie konservatīvo partneri valdībā sociāldemokrāti ieguva 26,9% vēlētāju atbalstu, bet FPÖ atbalstīja 26% austriešu.

Aptaujas uzrādījušas, ka diskusija par imigrācijas ierobežošanu, ko aktīvi izmantoja abas labējā spārna partijas, bija izšķirošais vēlēšanu jautājums.

LA.lv