Foto-Juris Kalniņš

Austrijā sudrabs pludmalē
 0

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš vakar finālā divu setu spēlē zaudēja spāņiem Pablo Ereru un Adriānam Gaviram, izcīnot vicečempionu titulu.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188

Austrijas pilsētā Klāgenfurtē latvieši piedzīvoja otro neveiksmi septiņās spēlēs. Grupas turnīra pēdējā mačā Aleksandrs un Jānis ar 2:0 piekāpās norvēģiem Īveram Andreāsam Hūremam un Jeiram Eitūnam (19:21, 15:21), tomēr uzvaras pirmajās divās spēlēs un labāki papildrādītāji nekā sāncenšiem viņiem ļāva ieņemt pirmo vietu J grupā un iekļūt astotdaļfinālā, izlaižot izslēgšanas spēļu pirmo kārtu.

Astotdaļfinālā mūsu duets divos setos pieveica Jonu Stjekemu un Kristiānu Vārenhorstu no Nīderlandes (28:26, 21:14), ceturtdaļfinālā atriebās Hūremam un Eitūnam par zaudējumu grupas turnīrā (21:15, 21:13) un pusfinālā ar 2:1 apspēlēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu (15:21, 21:13, 15:8). Vakar finālā Samoilovam un Šmēdiņam pretī stājās spāņi Pablo Erera un Adriāns Gavira. Pirmā seta sākumā latvieši izvirzījās priekšgalā ar 5:3, taču spāņi uzvarēja turpmākajās divās izspēlēs un rezultātu izlīdzināja. Aleksandrs un Jānis vēlreiz panāca divu punktu pārsvaru, bet Erera un Gavira atkal spēli līdzsvaroja, vēlreiz ieguva vadību un to neatdeva līdz seta beigām. Arī otro setu latvieši sāka ar izrāvienu (7:4) un itin braši cīnījās līdz brīdim, kad rezultāts kļuva neizšķirts (14:14). Pēc tam vadību atkal pārņēma spāņi, piespiežot Samoilovu un Šmēdiņu zaudēt ar 0:2 (19:21, 17:21). Bronzas medaļas izcīnīja Fijaleks un Prudels.

Aleksandram Samoilovam sudrabs ir pirmā godalga Eiropas čempionātā, bet Jānis Šmēdiņš pirms trim gadiem kopā ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzas medaļas.

Samoilovs nebeidz slavēt savu jauno komandas partneri Šmēdiņu un paldies teic arī pludmales volejbola faniem tveicīgajā Klāgenfurtē.

Austrijā atkal neveicās Ruslanam Sorokinam un Tomam Šmēdiņam – zaudējums arī mājiniekiem Tomasam Kūnertam un Lorencam Petušnigam (13:21, 19:21) atstāja viņus pēdējā vietā J grupā un Eiropas čempionātu pabeigt lika jau piektdien ar dalītu