AFP/LETA

Austrija uzvar Vāciju, Latvijai otrdien cīņa par palikšanu elitē 2

Austrijas hokeja izlase pirmdien pēc uzvaras pēcspēles metienu sērijā pār vāciešiem Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas kopvērtējumā pirms pēdējās kārtas apsteidz Latvijas valstsvienību cīņā par palikšanu elitē.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Austrija pirmdien ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēj Vācijas valstsvienību.

Mača pirmajā periodā aizritēja sīva cīņa ar mazliet lielāku austriešu pārsvaru. Trešdaļā Austrijas hokejisti izdarīja septiņus metienus pa pretinieku vārtiem, tikmēr Vācijas spēlētāji ripu somu vārtu virzienā raidīja vien piecas reizes. Otrajā trešdaļā austrieši izvirzījās vadībā, kad 34.minūtē Tomasa Rafla raidītā ripa ielidoja Somijas sargātajos vārtos.

Vācieši trešā perioda ceturtajā minūtē panāca izlīdzinājumu, kad vārtus guva Markuss Kinks. Septiņas minūtes vēlāk Rafaels Roters atkal izvirzīja vadībā austriešus, panākot 2:1, bet divas minūtes līdz mača pamatlaika beigām vācieši atkal izlīdzināja spēles rezultātu. Vārtus Vācijas labā guva Patriks Reimers.

Papildlaikā neviena komanda vārtus neguva, tāpēc vienībām nācās noteikt uzvarētāju pēcspēles metienu sērijā, kur pārāka bija Austrija. Uzvaras vārtus austriešiem guva Konstantīns Komareks.

Pēc šīs cīņas A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešās spēlēs maksimāli iekrātajiem 18 punktiem ir Kanāda, bet no tās par diviem punktiem atpaliek Zviedrija un Čehija. Tikmēr deviņi punkti ir Šveicei, bet septiņi punkti ir Vācijai, kam ar pieciem punktiem seko Austrija. Aiz tās ar četriem punktiem ir Latvija, bet trīs punktus iekrājusi Francija.

Tādējādi Austrija turpina cīnīties kopā ar Latviju un Franciju par palikšanu elites divīzijā.

Ja Francija pirmdienas vakara mačā zaudēs Zviedrijai pamatlaikā, bet Austrija neatņems punktus Kanādai, Latvijas izlasei, lai paliktu elites divīzijā, cīņā ar francūžiem pietiks ar vienu punktu. Tādā gadījumā pa pieciem punktiem būs gan Austrijai, gan Francijai, gan Latvijai, taču, ņemot vērā savstarpējās spēles, sesto vietu grupā ieņems francūži, kuriem septītajā vietā sekos Latvijas hokejisti, bet elites divīziju nāksies pamest Austrijai.

Ja Austrija cīņā ar Kanādu atņems kaut vienu punktu, Latvijai, lai paliktu elites divīzijā, būs jāuzvar francūži vai nu papildlaikā, vai pamatlaikā.

Baltkrievi atņem punktu somiem

Pasaules čempionātā hokejā B apakšgrupa spēlē Baltkrievijas izlase atņēma vienu punktu arī spēcīgajai Somijas valstsvienībai, pēcspēles metienu sērijā piekāpjoties ar 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 0:1).

Mača sākumā mazliet lielāka iniciatīva bija somiem, kas pirmajā trešdaļā pa Baltkrievijas sargātajiem vārtiem izdarīja desmit metienus, kamēr pretinieki pa somu vārtiem meta septiņas reizes. Arī nākamajā periodā aktīvāk uzbruka Somijas valstsvienība. Pēc pirmajām divām trešdaļām somi izdarīja 18 metienus, kamēr baltkrievi tikai desmit.

Tiesa, tas neliedza mača rezultātu atklāt tieši Baltkrievijas hokejistiem. Mačā pirmos vārtus 45.minūtē guva Jevgēņijs Koviršins. Pēc sešām minūtēm somi, realizējot vairākumu, rezultātu izlīdzināja, taču vēl pēc minūtes izvirzījās vadībā ar 2:1. Vispirms somiem vārtus guva Jonass Donskojs, bet pēc tam precīzu metienu izdarīja arī Tēmu Hartikainens. Divas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Baltkrievijas izlase vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Skaitliskais spēlētāju vairākums Somijas aizsardzības zonā baltkrieviem nesa augļus, jo pusminūti pirms spēles beigām Vitālijs Kovals panāca 2:2.

Mača papildlaikā vārti netika gūti, tāpēc komandas sacentās pēcspēles metienu sērijā. Tur pārāki bija somi, kas realizēja visus trīs pēcspēles metienus.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, bet par vienu punktu mazāk ir krieviem un somiem. Ceturtajā vietā ar 11 punktiem ierindojas Baltkrievija, kamēr astoņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija sešās cīņās pie punktiem vēl nav tikusi.