×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
26. aprīlis, 2018
Drukāt

Austrijas firma samaksājusi 1,9 miljonus eiro par “Liepājas Metalurga” iekārtām (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Arhīva foto. KVV "Liepājas Metalurgs" cehs.

Austrijas uzņēmums “Smart Stahl GmbH” ir samaksājis par 20.marta izsolē iegādātajām maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” velmētavas ceha iekārtām, aģentūru LETA informēja “KVV Liepājas metalurgs” administratore Vita Dika.

Tādējādi šī izsole ir atzīta par notikušu, norādīja administratore.

Jau ziņots, ka Austrijas uzņēmums “Smart Stahl GmbH” 20.martā uzvarēja “KVV Liepājas metalurga” velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN.

Savukārt 28.martā “KVV Liepājas metalurga” elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas – elektrotēraudkausēšanas krāsns – elektroniskā izsole atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA “FeLM” plāno maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” elektrotēraudkausēšanas krāsni pārdot publiskā izsolē. “FeLM”, izlietojot savas nodrošinātā kreditora procesuālās tiesības, ir paziņojusi “KVV Liepājas metalurga” maksātnespējas administratorei Dikai par elektrotēraudkausēšanas ceha kustamās un nekustamās mantas kā lietu kopības paturēšanu sev pēc tam, kad administratora rīkotā minētās mantas izsole tika atzīta par nenotikušu.

Pēc tiesas lēmuma spēkā stāšanās par nenotikušās izsoles akta apstiprināšanu un īpašuma tiesību nostiprināšanas, “FeLM” plāno atsavināt elektrotēraudkausēšanas ceha kustamo un nekustamo mantu kā lietu kopību publiskā izsolē, aicinot tajā piedalīties gan tos uzņēmumus, kas pēdējā gada laikā ir izrādījuši interesi iegādāties minēto objektu, gan arī citus potenciālos pircējus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Lielbritānijas uzņēmuma “British Steel” vadīts konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu “KVV Liepājas metalurga” mantu kopumā. Konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi “British Steel”, “Greybull Capital” un Igaunijas uzņēmums “Baltic Metal Holding” 17.aprīlī vēstulē “KVV Liepājas metalurga” administratorei, “FeLM” valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai “Citadele” apliecinājis ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

Aģentūras LETA rīcībā esoša informācija liecina, ka “British Steel” konsorcijs vēlmi iegādāties visu uzņēmumu kopumā ir paudis arī šā gada februārī, nosūtot vēstuli atbildīgajām personām. Februārī “British Steel” norādīja, ka ražošanas atjaunošanai būtu nepieciešams nomainīt novecojušo velmētavas iekārtu un informēja, ka būtu gatavi investēt 60 līdz 75 miljonus eiro velmētavas iekārtu nomaiņā.

“KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Valdība nepārtraukti runā par zemo darba ražīgumu !!!!!!! Šis būtu ļoti augstais darba ražīgums!!!!!!
    Nu kur var necelt nodokļus, ja tiek valstiski izsaimniekota Latvija… un to dara valsts vadība! Man KAUNS un DUSMAS

  2. Grūti, ja neveicas ar saskaitīšanu un atņemšanu. 70 miljonus valsts ieguldīja LM. Un kādus 7 miljonus iegūs no izpārdošanas. Varen laba un tālredzīga valstī valda finanšu un ekonomikas sistēma. Tikām, brālīgi izdalot valsts naudiņu, pie jauniem 60 miljonāriem. Veiksmes stāsts. Un ja balsosim par partijām, šādi veiksmes stāti veidosies sērijām. Būtu iedzīvotājiem laiks saprast, ka vēlēšanās jāpiedalās visiem, tikai mest vēlēšanu urnās neko nedrīkst. Tad tām partiju spietam tos 5% barjeru nepārvarēt. Tak neesam mucā auguši, lai ticētu Saulvežu pasakām.

  3. Kur ir mūsu 65 miljoni ar procentiem???? Mums Saeimā sēž profesori, doktori un vēl nezin kādi ekonomisti, padomdevēji un konsultanti, bet kā tā var pieļaut izdirst savu valsti. Maksātnespējas administratori būs nopelnījuši vairāk miljonus, nekā mēs tauta atgūsim Liepājas metalurga ūtrupē. Visi šitie OIKI, banku krīze, 50%Eiropas fondu naudas izmīšana, e-veselība, e-skola, gudrona dīķi un t.t. Vai tiešām jūs visi esiet nelieši vai tik debīli, ka nesaprotat, kas notiek valstī. Jūs esat piesieti pie partijas siles un aizstāvat savu sponsoru intereses. Vai jums vajadzētu atrasties valdība un Saeimā????

  4. Jāiznīcina jebkura iespēja atjaunot ražošanu Latvijā: aministratore stāvēs un kritīs (nomirs, cerams) par šo principu.

  5. Austrija samaksāja, bet kas notiks ar mums un Metalurga strādniekiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+