Pasaulē
Eiropa

Austrijas jaunais parandžu aizliegums mulsina policiju: aiztur vīrieti haizivs kostīmā 16

Foto – LETA

Tā dēvētais parandžu aizliegums, kas šomēnes stājies spēkā Austrijā, sagādājis ne mazums mulsinošu mirkļu policijai, kuras viens no jaunākajiem ķērieniem ir vīrietis haizivs kostīmā, otrdien atzinušas varasiestādes.

Austrijā 1.oktobrī stājas spēkā jaunie ierobežojumi, ar kuriem aizliegts sabiedriskās vietās un ēkās atrasties musulmaņu parandžās un citā apģērbā, kas aizsedz seju.

Izņēmumi attiecas uz klaunu maskām “kultūras pasākumos”, darba apģērbu, piemēram, mediķu maskām, un šallēm aukstā laikā.

“Tas ir jauns likums, tādēļ dabiski, ka rodas neskaidras situācijas un pelēkās zonas, kurās jāvieš skaidrība,” sabiedriskajā radio norādīja Vīnes policijas pārstāvis, piebilstot, ka precedentu šajā ziņā nav.

Par vienu šādu gadījumu kļuvis kompānijas “McShark” talismans – haizivs kostīmā pārģērbies vīrietis.

Policija aizturējusi arī kādu meiteni, kas, ietinusies šallē, braukusi ar velosipēdu.

“Likumdevēji nenoteica temperatūru, sākot ar kuru, var valkāt šalles,” norādīja Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis.

Tā kā vienota reģistra nav, tūkst datu par to, cik cilvēkiem jau piemērota sodanauda par jauno noteikumu pārkāpšanu. Sodanauda var sasniegt 150 eiro.

Ierobežojumi, kas ir līdzīgi jau citās Eiropas Savienības (ES) valstīs pieņemtajiem, attiecas arī uz tūristiem.

Jaunās normas ir līdzšinējā kanclera Kristiāna Kerna centriskās valdības iniciatīva.

Sagaidāms, ka vēlēšanās 15.oktobrī pretimigrācijas Brīvības partija ierindosies otrajā vai trešajā vietā un, iespējams, veidos koalīciju ar Sebastiana Kurca vadītajiem konservatīvajiem.

LA.lv