×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Austrijas kanclers: Austrumeiropa eksportē bezdarbu (1)

Kristians Kerns. AFP/LETAKristians Kerns. AFP/LETA

Vācijas kanclers Kristians Kerns nolēmis panākt, lai Eiropas Savienība (ES) atļautu Austrijas uzņēmējiem, pieņemot darbiniekus, dot priekšroku vietējiem pretendentiem salīdzinājumā ar citu ES valstu pilsoņiem.

“Tas nozīmē – tikai tad, ja valstī nav piemērotu bez darba esošu cilvēku no pašu valsts, tikai tad bez ierobežojumiem var pieņemt tos, kas nesen ieradušies,” teikts Kerna desmit gadu plānā plānā valsts ekonomikas attīstībai, ar kuru viņš iepazīstināja trešdien.

Savu plānu Kerns izklāstīja Augšaustrijas pilsētā Velsā, kur savulaik pie varas bija Kerna vadītā Sociāldemokrātu partija, bet kuras mērs tagad ir no galēji labējās Brīvības partijas.

Savā runā Austrijas kanclers arī apsūdzēja Austrumeiropas valstis, ka tās “uz Austriju eksportē bezdarbu”.

Analītiķi norāda, ka Kerna nolūks ir samazināt iespēju, ka sociāldemokrātu vēlētāji nākamgad paredzētajās parlamenta vēlēšanās varētu balsot par Brīvības partiju. Abas partijas pašlaik ir Austrijas valdošajā koalīcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kerns ir izpratis Trampa ideju, vispirms darbu dot savas valsts pilsoņiem un tikai pēc tam imigrantiem.
    Arī Eiropai katrā valstī vispirms ir jāattīsta sava ražošana un tikai pēc tam var ražot un tirgoties ar citiem. Citādi Austrumeiropa nekad neizrāpsies no bedres un tikai atpaliks arvien vairāk no Vācijas, Francijas un citām bagātākajām valstīm. Jo “brīvai darbaspēka un kapitāla kustībai” ir izteikts VIENVIRZIENA raksturs, kas bagātās valstis dara vēl bagātākas, bet nabagās – vēl nabagākas. Tas pats attiecas uz preču kustību ES. Cik Vācijā ir Latvijas preču? Tikpat kā nav! Bet cik Latvijā ir vācu preces? Pa pilnam! Kamēr naivie latvieši un ekonomisti to nesapratīs, tikmēr ES ierēdņi viņus čakarēs!

Draugiem Facebook Twitter Google+