Pasaulē
Eiropa

Austrijas kanclers Kurcs: Krievija ir agresors pret Ukrainu4


Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.
Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.
Foto – LETA/Reuters

Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts Austrijas kanclers Sebastians Kurcs otrdien Krieviju raksturoja kā agresoru pret Ukrainu.

“Es tagad runāju kā Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājs. Mēs sagaidām ļoti skaidru reakciju uz Krievijas agresiju un šajā sakarā šī gada jūnijā mēs turpinājām sankcijas pret agresoru,” pavēstīja Kurcs, Kijevā tiekoties ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

“Man ir jānorāda, ka mēs esam ļoti nobažījušies par faktu, ka situācija joprojām ir sarežģīta – tāpat kā agrāk,” piebilda Kurcs, aicinot Krieviju atgriezties pie sarunu galda.

Savukārt Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins, tiekoties ar Kurcu, Austrijas reportieriem pavēstīja, ka Ukrainā par katastrofālu uzskata Krievijas prezidenta Vladimira Putina piedalīšanos Austrijas ārlietu ministres Karīnas Knaislas kāzās pagājušajās mēnesī.

“Tas ir uzticības jautājums,” sacīja Kļimkins. “Sebastians ir Ukrainas draugs un gudrs diplomāts. Es viņam uzticos.”

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LA.lv