Pasaulē
Eiropa

Austrijas konservatīvie un galēji labējie veidos valdību 16


Austrijas valdības vadīta’js
Austrijas valdības vadīta’js
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Austrijas konservatīvā Tautas partija (ÖVP) un galēji labējā Brīvības partija (FPÖ) sestdien informējušas prezidentu par tās jauno koalīcijas līgumu valdības izveidošanai.

31 gadu vecais ÖVP līderis Sebastians Kurcs kļūs par Austrijas kancleru un jaunāko valdības vadītāju Eiropā, bet FPÖ līderis Heincs Kristiāns Štrahe ieņems vicekanclera amatu. Mediji ziņo, ka FPÖ jaunajā valdībā ieguvusi arī iekšlietu un aizsardzības ministru amatus.

“Mūsu mērķi ir diezgan skaidri. Mēs vēlamies mazināt nodokļu slogu tautai, mēs vēlamies spēcināt mūsu ekonomiku, kas stiprinās mūsu sociālo sistēmu,” piektdienas vakarā pavēstīja Kurcs. “Un vispirms mēs vēlamies vairot drošību mūsu valstī, ieskaitot nelegālās imigrācijas apkarošanu.”

Sestdien Kurcs paziņoja, ka viņa valdībā puse būs sieviešu, bet divas trešdaļas – eksperti.

Sestdienas rītā Kurcs un Štrahe ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu apsprieduši kabineta sastāvu. Van der Bellens paziņojis, ka pirms zvēresta nodošanas ceremonijas nākamās nedēļas sākumā plāno personīgi tikties ar visiem nominētajiem ministriem.

Van der Bellenam ir tiesības noraidīt atsevišķus ministrus, taču viņš paziņojis, ka neredz nekādus šķēršļus ministru zvēresta nodošanai.

Jau vēstīts, ka Austrijā 15.oktobrī notikušajās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās ÖVP saņēma 31,5% balsu, līdzšinējie konservatīvo partneri valdībā sociāldemokrāti ieguva 26,9% vēlētāju atbalstu, bet FPÖ atbalstīja 26% austriešu.

LA.lv