×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Austrijas tiesa liek atkārtoti rīkot prezidenta vēlēšanas (1)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Austrijas prezidenta vēlēšanas jārīko atkārtoti, piektdien pieņemot lēmumu lietā par pārkāpumiem balsu skaitīšanas gaitā, nosprieda Austrijas Konstitucionālā tiesa.

Šis lēmums “kalpo vienīgi tam, lai stiprinātu ticību mūsu likumiem un mūsu demokrātijai”, sacīja tiesas prezidents Gerharts Holcingers.

Vēlēšanas, kurās atkal startēs bijušais “zaļo” partijas līderis Aleksandrs van der Bellens un galēji labējās Brīvības partija (FPÖ) kandidāts Norberts Hofers, notiks septembra beigās vai oktobra sākumā, apliecināja Iekšlietu ministrija.

FPÖ bija apstrīdējusi iznākumu prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, kurā atbilstoši oficiālajiem rezultātiem ar 0,6 procentpunktu pārsvaru van der Bellens sakāva Hoferu.

FPÖ bija ieguvusi liecības, ka no Austrijas 117 vēlēšanu apgabaliem 94 balsu skaitīšanas gaitā notikuši pārkāpumi – pārāk agri vai bez pienācīgas uzraudzības notikusi biļetenu apstrāde un balsu skaitīšana. Partija lūdza vēlēšanu otro kārtu rīkot atkārtoti.

Lai liktu sarīkot jaunas vēlēšanas, tiesai nebija jāpierāda, ka ir notikusi vēlēšanu falsifikācija, bet gan tikai jākonstatē, ka ir bijis potenciāls rezultātu izkropļošanai un ka aizdomīgo balsu skaits ir pietiekami liels, lai tas mainītu gala rezultātu.

Kā ziņots, 22.maijā notikušajās vēlēšanās uzvarēja van der Bellens, par kuru balsoja 50,3% austriešu, kamēr Hoferu atbalstīja 49,7% vēlētāju.

Sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti, kas tika iegūti pēc balsošanas biļetenu saskaitīšanas vēlēšanu iecirkņos, 22.maija vakarā liecināja, ka Hofers ir vadībā ar 3,8 procentpunktus lielu pārsvaru, taču situāciju mainīja pa pastu nobalsojušie, kas šogad sasniedza rekordlielu skaitu – 700 000.

Jau tūlīt pēc vēlēšanām FPÖ politiķi un partijas atbalstītāji sāka runāt par pieļautajiem pārkāpumiem, tostarp par pāragru pa pastu saņemto biļetenu aplokšņu atvēršanu.

FPÖ līderis Heincs Kristiāns Štrahe 8.jūnijā iesniedza Konstitucionālajā tiesā oficiālu prasību, apstrīdot vēlēšanu rezultātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tās konstitucionālās tiesas ir vienmēr dieva vietnieks zemes virsū, vai tikai gadījumos, kad vajag ievēlēt “pareizos” ickas ?

Draugiem Facebook Twitter Google+