×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Austrijas parlaments noraida parandžu aizliegumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Austrijas parlaments piektdien, 11.jūlijā, noraidījis Brīvības partijas (FPOe) ierosināto likumprojektu, kas paredzēja aizliegt parandžu un citu līdzīgu musulmaņu sieviešu tradicionālo galvassegu valkāšanu.

Galēji labējā FPOe likumprojektu ierosināja, pamatojoties uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumu, ar kuru tika atzīts, ka Francijas aizliegums publiskās vietās nēsāt parandžu nav pretrunā ar Eiropas Cilvēktiesību deklarāciju.

Tomēr FPOe iniciatīvu atbalstīja vienīgi opozīcijā esošā liberāli eiroskeptiskā Štronaha komanda, kuru dibinājis Kanādas auto detaļu rūpniecības magnāts Franks Štronahs.

Iebilstot pret likumprojektu, deputāte Marija Fektere, kas pārstāv valdošajā koalīcijā esošo konservatīvo Tautas partiju (OeVP), norādīja, ka sievietes, kas Austrijā nēsā parandžas, parasti ir bagātas tūristes no Saūda Arābijas, kuras musulmaņu galvassegu aizlieguma gadījumā varētu atturēties no turpmākās naudas tērēšanas Austrijā.

Tikmēr deputāte Karmena Gartelgrūbere, kas pārstāv FPOe, norādīja, ka parandžas esot “sieviešu apspiešanas simbols”.

Taču pie varas esošo sociāldemokrātu (SPOe) pārstāve Nurtena Jilmaza apšaubīja galēji labējo iestāšanos par sieviešu tiesībām, jo FPOe neatbalsta Austrijas himnas teksta grozīšanu, kas pēc feministu domām esot “seksistisks”.

Pret FPOe iniciatīvu iebilda arī “zaļo” pārstāve Aleva Korunsa, kas apgalvoja, ka aizliegums nepalīdzēšot nevienai konkrētai sievietei.

Viņai piebalsoja liberālās partijas NEOS (“Jaunā Austrija un liberāļu forums”) pārstāvis Nikolauss Šēraks, kurš norādīja, ka parandžas Austrijā nerada problēmas un ka to aizliegums būtu bezjēdzīgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+