×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Austrijas policija likvidējusi starptautisku cilvēku kontrabandas tīklu

Foto - AFPFoto - AFP

Austrijā policija likvidējusi starptautisku cilvēku kontrabandas tīklu, kas kopš 2003. gada Eiropā nelegāli nogādājis vairāk nekā 5000 patvēruma meklētāju no Afganistānas un Irākas, paziņojusi Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere.

Irākieši un afgāņi ievesti Eiropā caur Turciju un Grieķiju, kontrabandistiem nopelnot aptuveni 50 miljonus eiro. Policija arestējusi deviņus cilvēkus, un vēl trīs izsludināti meklēšanā. Apkopotā informācija liecina, ka kontrabandisti galvenokārt pārvadājuši veselas ģimenes, kas katra maksājusi vidēji 8000 līdz 12 tūkstošiem eiro (5600 līdz 8400 latus) par nogādāšanu ārzemēs. Kontrabandisti nedēļā nogādājuši pāri robežām līdz pat 15 cilvēkiem, informēja Lejasaustrijas provinces policijas priekšnieks. “Tas bija miljonus vērts bizness. Pirmā iemaksa tika veikta Stambulā, otrā Atēnās un pārējais galamērķī,” viņš piebilda.

Grieķijā patvēruma meklētāji tika “izīrēti” restorāniem kā lētais darbaspēks. “Runa bija par iespējami lielākas peļņas gūšanu,” norādīja Mikla-Leitnere. Pēc tam cilvēki ar lidmašīnu, automašīnu vai laivu tika nogādāti dažādās Eiropas valstīs, tostarp Austrijā. 2011. gada decembrī policija identificēja un arestēja cilvēku kontrabandas tīkla vadītāju. Pēc tam arvien lielākā skaitā tika arestēti arī citi tīkla locekļi. Septiņi no aizdomās turamajiem jau notiesāti uz vairākiem gadiem cietumā. Vēl trīs atrodas meklēšanā, bet policija viņus ir identificējusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+