×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2012
Drukāt

Austrijas rietumdaļu pārklājusi bieza sniega sega

Austrijas rietumdaļu pārklājusi bieza sniega sega, bloķējot automašīnu un dzelzceļa satiksmi un iesprostojot Alpu kalnu kūrortos tūkstošiem tūristu un vietējo iedzīvotāju.

Sniegputenis Tirolē un kaimiņu Forarlbergas reģionā plosās jau kopš ceturtdienas, vietām sniega segai pārsniedzot metru. Aptuveni 2000 mājsaimniecībām reģionā pārtrūkusi elektrības padeve. Sestdien apturēta satiksme austrumu-rietumu virziena galvenajā dzelzceļa līnijā, kas savieno Vīni ar Insbruku un Šveici. Slēgtas arī vēl divas līnijas, kas savieno Tiroles provinci ar Vācijas dienviddaļu.

Biezās sniega segas dēļ bloķēta satiksme uz vairākiem autoceļiem, kā arī daudzviet kalnos izsludināts brīdinājums par lavīnas draudiem. Armijas helikopters sestdien izglābis 52 cilvēkus, kas divas dienas bija iesprostoti kalnu patvēruma mājiņā Forarlbergā. Lavīnas draudu dēļ viņi nespēja izmantot nevienu citu veidu, kā nokāpt no “Lindauer Huette” nama, kas atrodas 1744 metrus virs jūras līmeņa.

Sniegputeņa dēļ Arlberga kalna slēpošanas kūrortos iesprostoti aptuveni 15 tūkstoši tūristu un vietējo iedzīvotāju. Svētdien dažos autoceļos atjaunota satiksme, taču daudzi ceļi vēl joprojām ir aizputināti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+