×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Austrumeiropā var tikt izvietoti ASV tanki (9)

Foto - armyrecognition.comFoto - armyrecognition.com

ASV armija plāno nākamgad citās NATO dalībvalstīs izvietot 150 tankus, un daļa no šīs bruņutehnikas, iespējams, tiks bāzēta Austrumeiropā, otrdienas vakarā pavēstīja Savienoto Valstu ģenerālleitnants Bens Hodžs.

Tanki Eiropā tiks izvietoti īstenojot operāciju “Atlantic Resolve”, kuras mērķis ir vairot Baltijas valstu un Polijas drošību, reaģējot uz agresīvo Maskavas politiku, kas jau novedusi pie Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Gandrīz 50 bruņutehnikas vienības jau nosūtītas uz Eiropu, bet vēl 100 tankus “M1 Abrams” un kaujas mašīnas “Bradley” paredzēts pārsviest uz Vāciju un, iespējams, arī uz citām valstīm, telefonintervijā aģentūrai AFP pastāstīja Hodžs, kurš šobrīd uzturas Igaunijā.

“Karavīri ieradīsies un [piedalīsies] mācībās, un atgriezīsies. Tehnika paliks [Eiropā],” sacīja ASV ģenerālis.

Tas būs “daudz lētāk” nekā vadāt tankus šurpu turpu pār Atlantijas okeānu. Turklāt šāds izkārtojums padarīs NATO militāros manevrus alianses austrumu pierobežā daudz efektīvākus, piebilda ASV militārpersona.

Hodžs pavēstīja, ka drīzumā sniegs savas rekomendācijas, vai daļu no bruņutehnikas pastāvīgi izvietot arī kādā no Austrumeiropas valstīm.

“Es izvērtēšu iespējas, tostarp šīs bruņojuma izvietošanu rotu vai bataljonu apmērā mazākajās valstīs, iespējams, tādās vietās kā Baltija, Polija, Rumānija, Bulgārija,” sacīja ģenerālis.

Šobrīd Vācijā, Itālijā un Beļģijā pastāvīgi dislocēti aptuveni 29 000 ASV karavīru, taču, reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu, Savienotās Valstis nosūtījušas nelielus pagaidu kontingentus arī uz NATO dalībvalstīm Austrumeiropā, tostarp arī uz Latviju.

600 ASV 1.kavalērijas divīzijas karavīri šobrīd atrodas Baltijas valstīs un Polijā. Decembra vidū viņus nomainīs 2.kavalērijas pulka kontingents kas pastāvīgi dislocēts Vilzekā, Vācijā. Pēc trīs mēnešiem stafeti pārņems 3.kājnieku divīzija, pavēstīja Hodžs, kurš pirms dažām nedēļām pārņēma Eiropā izvietoto ASV spēku komandēšanu.

Viņš piebilda, ka Baltijas valstīs un Polijā dislocētā kontingenta rotācija turpināsies arī 2016.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ar mini atom bumbam sadedzinas-jenkus…..

 2. amišiem vismaz kautkas izdevās Atbildēt

  ukrainu pa lēto neizdevās paņemt, tad uz tās rēķina vismaz tankus pie krievijas robežas noliks (par raķetēm un kodolgalviņām jau skaļi nestāstīs) un kurš tad ir mums agresors? amišu jaunā koloniālā politika visā krāšņumā

  • Nabadziņi visi viņiem (mazajai krievu tautiņai) tā dara pāri….

   • Jā dara pāri, kā Gruzijā, tā Ukrainā tā Polijā ,Baltijā. Tikai vai tās ir mazās krievu tautiņas zemes? Vai ir tikai salīduši un bļauj, lai atbrīvo no ieziešiem ar nesaprotamo suņu valodu?

    • shie krievi, kuri dziivo aarpuskrievijas dziivo iluuzijaas, ka vinjus dzimtenee gaida ar atplestaam rokaam, cik rinjkjiinedzird, ka aizbraucot no shejienes tur vinji vieteejo krievu aciis ir taadi pashi gansi, ka mees shiem krieviem sheit … nezheeliigaa propoganda malj pilniigi visus … jaatopas un jaadziivo tiem kas grib dziivot sheit un jaabuuvee maajas sheit uz vietas…

 3. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  = Eiropiešiem vajadzētu izrādīt ASV no Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (NATO), par spīti tam, ka ASV ir viena no organizācijas dibinātājām, otrdien, 25. novembrī, pavēstīja Krievijas Valsts domes spīkers Sergejs Nariškins.

  “Man ir fantastisks priekšlikums – es iesaku Eiropas partneriem izraidīt ASV no [NATO] bloka,” norādīja Nariškins pie starptautiskā apaļā galda, kur tika diskutēts, kā risināt krīzi Eiropā.

  Krievijas politiķis pauda pārliecību, ka, ja ASV nebūtu NATO dalībvalsts, tad Eiropa diezgan ātri sasniegtu stabilitāti un drošību, kā tam vajadzētu būt.=

  Tikai aizmirsta piebilde – to vietu ieņems Krievijas tanki. Tāpēc jau ASV noklausās Merkeli un Olandu, lai kaut ko pa kluso nesarunātu ar Krieviju par Austrumeiropas dalīšanu. Aizdomas jau ir jau pasenas saistībā ar Merkeles nevēlēšanos redzēt NATO bāzes Polijā un Baltijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+