×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Austrumeiropas aitu šķirnes suns – reti sastopams (4)

“Pastāstiet, lūdzu, kāds raksturs ir Austrumeiropas aitu šķirnes sunim? Ar ko tas atšķiras no vācu aitu šķirnes suņa?” 
Ieva

 

Austrumeiropas aitu šķirnes suns ir galvenokārt izplatīts Krievijā un bijušās savienības republikās, skaidro LKF valdes priekšsēdētāja Vija Klučniece.

Šķirne izveidota pagājušā gadsimta 20., 30. gados, bet standarts pieņemts 1964. gadā. Tiem raksturīga labi attīstīta muskulatūra un brīva gaita, kas pāriet vieglā riksī. Pasaulē šķirne nav atzīta, jo Austrumeiropas aitu suns ir lielāks par vācieti, arī raksturs ir atšķirīgs. Dzīvnieks ir agresīvāks, vēlas dominēt, tāpēc īpašniekam tas obligāti un nopietni jāapmāca. Labs sargsuns, var dzīvot ārā apsildāmā būdā. Nav piemērots ģimenēm ar bērniem.

Latvijā paretam var iegādāties kucēnus, taču noteikti jāpārliecinās, vai vecākiem veiktas gūžas un elkoņu displāzijas pārbaudes. Tā ir ģenētiski iedzimta slimība, kas rada problēmas jau pēc 4 gadu vecuma.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pilnīgi nepiekrītu iepriekš minētajam”…ir agresīvāks, vēlas dominēt….Nav piemērots ģimenēm ar bērniem.” Esmu izaugusi ar vairākiem Austrumeiropas aitu sugas suņiem,tie bija fantastiskākie suņi,kādi vien iespējams.Mani,kā bērnu,šie suņi auklēja ar lielāko gādību.Varu sarakstīt grāmatu par to cik neticami gudri,attapīgi un uzticami šie suņi ir.Izaugot,es vēlējos iegādāties šo šķirni,bet nekur Latvijā to nevarēju atrast,tādēļ paliku pie vācu aitu suņa.Raksturi tiešām atšķirīgi-vācieši ir nervozāki,daži eksemplāri pat histēriski(tas ir cilvēku vainas dēļ,jo tika kultivēts to eksterjers un aizmirsts par darba spējām).Par austrumniekiem runājot,var teikt šī šķirne nesen atdzima,tādēļ nav paspēts to sabojāt.
  Šodien,esmu beidzot atradusi savu austrumnieku un vēlreiz pārliecinājos,ka mūsdienās šī šķirne pārspēj vāciešus sava rakstura dēļ:viņi ir mierīgi,nosvērti,bet tajā pašā laikā vienmēr visu novēro,nekad neuzbruks bez vajadzības,intelekts ir apbrīnojams,dažreiz šķiet,ka suņa miesā ir iesprostota cilvēka dvēsele.Manā mājā un pagalmā neviens neuzdrošināsies ienākt,jo ar suņa acu skatienu vien pietiek,lai sabītos,bet tiklīdz es parādos un sveicinu ciemiņus,mans suns saprot,ka tie ir draugi un luncinādams asti aizskrien meklēt kādu koku,lai var paspēlēties ar viesiem.Runājot par bērniem,man pašai divi puikas(pusaudžu vecumā un divgadīgs),ideālāku saderību neredzu.Mans austrumnieks vnm ir blakus viņiem,āras pastaigās viņš nenolaiž no viņiem acu un,ja gadās kādam no bērniem nokrist vai vienkārši uznāk niķis,suns ir klāt un meklē iespēju palīdzēt.Nekad nav bijis gadījums,kad suns būtu rāvis laukā no rokām bērniem ēdienu,nekad nav bijusi kaut niecīgākā agresijas pazīme,maniem bērniem rāpojot pār suni un pētot viņa ausis vai zobus,ja suns grauž kādu mantu,tad parādoties bērniem viņš izšpļauj mantu laukā un ļauj bērniem ar to spēlēties un pats galvenais-tas nav mācīts,viņš vienkārši dievina bērnus un gatavs viņiem izpatikt.
  Protams,šī ir darba klases šķirne ar kuru ir jānodarbojas,bet varu apgalvot,viņu apmācības līmenis ir ļoti augsts,dresūras sagādā lielu baudu.

  • Anita, piekrītu katram Jūsu vārdam. Jā, mans suns vēlas dominēt, bet pār citiem suņiem. Neielaidīs svešinieku pagalmā. Taču pati labsirdība pret ģimenes cilvēkiem un radiniekiem, kas brauc pie mums pat tikai reizi gadā. Bērni var droši līst viņas būdā, pie pavadas vest, kur vien vajag, spēlēties un cīnīties, pa jokam un bez agresijas. Absolūti nosvērts, līdzsvarots temperaments un ies caur uguni un ūdeni, nebaidās ne no kā. pēc maniem datiem, austrumniekam displāzija sastopama samērā reti, daudz retāk nekā vācietim.

   • Sveicināti! Paldies par vēstulēm, lasu un saprotu, ka tas viss ir rakstīts par manu sunīti. Pati labsirdība, bet no otras puses, labākais sargs.

  • Pilnīgi piekrītu Jūsu teiktajam. Visi mūsu radi,draugi,kaimiņi un paziņas vienā balsī apgalvoja,ka tik gudrs suns,kā mūsējais vel nav redzēts. Diemžēl vakar viņu apglabājām,13 gadu vecumā. Nu meklēsim jaunu ,cerot,ka būs tikpat gudra un uzticama….

Draugiem Facebook Twitter Google+