×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Austrumeiropieši brīdina Trampu (5)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Grupa aktīvo un bijušo Eiropas politiķu nosūtījuši vēstuli ASV jaunievēlētajam prezidentam Donaldam Trampam, aicinot viņu mainīt savu attieksmi pret Krieviju, kuras veiktās agresīvās darbības pret Gruziju un Ukrainu ir iedragājušas Eiropas drošību. 2009. gadā Eiropas līderi nosūtīja vēstuli līdzšinējam ASV prezidentam Barakam Obamam, kurš bija paziņojis par attiecību restartēšanu ar Krieviju, mudinot viņu neatstāt novārtā Eiropas, īpaši tās austrumu reģiona, drošību. Krievijas pieaugoši agresīvā politika pēc Krimas apgabala aneksijas 2014. gadā un iebrukuma Austrumukrainā pamudināja NATO sabiedrotos pērn Varšavā pieņemt lēmumu par alianses kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, kas tiek īstenota. Savā vēstulē Austrumeiropas līderi pauž gatavību sadarboties ar Trampa administrāciju transatlantiskās alianses stiprināšanā un brīdina no tuvināšanās Krievijai, kas pārkāpusi starptautiskos likumus.

 

Amerikas sabiedroto vēstule 

Godājamais ievēlētais prezident Tramp,

mēs, lēmumu pieņēmēji un sabiedriskie darbinieki no daudzām Eiropas valstīm, apsveicam Jūsu ievēlēšanu par Amerikas 45. prezidentu. Mēs vēlamies sadarboties ar Jūsu administrāciju, lai saglabātu mūsu spēcīgo transatlantisko aliansi, kopīgi aizstāvot mūsu dzīvesveidu liela apdraudējuma laikā.

Krievijas nemitīgie centieni destabilizēt Ukrainu un Krimas nelikumīgā aneksija apdraud mieru, paredzamību un drošību, ko amerikāņi un eiropieši kopīgi izveidoja mūsu uzvarā aukstajā karā. Mums ir bažas, ka izredzes uz jaunu plašu darījumu ar Krieviju apdraudēs šo vēsturisko sasniegumu.

Būtu smaga kļūda izbeigt pašreizējās sankcijas pret Krieviju vai pieņemt Ukrainas sadalīšanu un pakļaušanu. Šāda rīcība demoralizētu tos, kas cenšas panākt šīs valsts eiroatlantisku orientāciju. Tā arī ekonomiski destabilizētu mūsu austrumu kaimiņvalstis un uzmundrinātu tur esošos ekstrēmiskos, oligarhiskos un pretrietumnieciskos elementus.

Tiktu nodarīts arī smags plašāks kaitējums. Šāda darījuma sekas iedragātu Amerikas uzticamību starp sabiedrotajiem Eiropā un citviet. Likumos balstītā starptautiskā kārtība, no kā gadu desmitiem bijusi atkarīga Rietumu drošība, tiktu vājināta. Alianses, kas ir Amerikas dižuma patiesais avots, tiktu sadrupinātas; valstis, kas ar asinīm, naudu un politisko kapitālu ir atbalstījušas transatlantisko drošību, būtu neziņā, vai Amerika ir draugs, uz kuru var paļauties.

Varat nešaubīties: Vladimirs Putins nav Amerikas sabiedrotais. Viņš nav arī uzticams starptautiskais partneris. Abi prezidenti, kas ieņēma šo amatu pirms Jums, katrs savā veidā mēģināja sadarboties ar Krievijas vadību uzticības un draudzības gaisotnē. Tā bija liela kļūda: Putins uzskatīja viņu labos nodomus par iespējām.

Putina valdīšanas laikā Krievijas militarizācija, kari, draudi, pārkāptie līgumi un melīgie solījumi ir padarījuši Eiropu par bīstamāku reģionu. Putins nevēlas Amerikas dižumu. Kā Jūsu sabiedrotie mēs to vēlamies. Kad Amerika vērsās pie mums pagātnē, mēs nācām. Mēs bijām ar jums Irākā. Mēs bijām ar jums Afganistānā. Mēs riskējām kopā, ziedojām dēlus un meitas kopā. Mēs aizsargājam mūsu kopējo transatlantisko drošību vienotā frontē. Tas dara mūsu aliansi spēcīgu. Kad Savienotās Valstis ieņem stingru nostāju, mēs visi esam stiprāki – kopā.

Darījums ar Putinu nenesīs mieru. Gluži pretēji, tas padara karu ticamāku. Putins uzskata piekāpšanos par vājuma zīmi. Viņš varētu tiekties pārbaudīt Amerikas ticamību frontes līnijas NATO sabiedrotajos, tādos kā Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija. Viņš var lietot ne tikai militāru iebiedēšanu, bet arī kiberuzbrukumus, spiedienu enerģētikas un ekonomikas jomā, spiegošanu, psiholoģisko karu, dezinformāciju un mērķētu kukuļošanu. Kā Krievijas kaimiņi mēs zinām šos paņēmienus. Lai tiem pretotos, vajadzīgs lielāks spēks, solidaritāte un apņēmība no Rietumu puses, nevis pielāgošanās.

Kā jūsu sabiedrotie līguma ietvaros mēs aicinām amerikāņus jaunajā ASV administrācijā un Kongresā ieņemt stingru nostāju, aizstāvot mūsu kopējos mērķus un intereses: mieru, atlantisko spēku un brīvību. Būdami vienoti, mēs esam nepieveicams spēks Krievijas irstošajai kleptokrātijai. Sašķelti, kā to esam skaidri redzējuši pēdējos gados, mēs visi esam apdraudēti. Gadu desmitiem mūsu vienotā alianse ir bijusi Eiropas drošības balsts. Mēs aicinām mūsu amerikāņu draugus stiprināt, ne vājināt mūsu transatlantiskās saites. Ukrainai vajadzīgs atbalsts; frontes līnijas valstīm vajadzīga jūsu pastāvība un apņēmība. Un visvairāk – Krievijai jāredz, ka uzbrukuma gadījumā mēs kļūstam stiprāki, nevis vājāki.

 

Ar cieņu,

Trajans Basesku, Rumānijas bijušais prezidents

Karls Bilts, Zviedrijas bijušais premjers un ārlietu ministrs

Mikulašs Dzurinda, Slovākijas bijušais premjers

Matjāšs Ērsi, Ungārijas parlamenta bijušais deputāts

Julians Fota, Rumānijas prezidenta bijušais padomnieks

Ištvāns Ģarmati, Ungārijas politologs

Tomass Ilvess, Igaunijas bijušais prezidents

Rasa Juknevičiene, Lietuvas bijusī aizsardzības ministre

Ojārs Kalniņš, Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs

Pāvels Kovals, Eiroparlamenta deputāts no Polijas

Janušs Oniškevičs, Polijas bijušais aizsardzības ministrs

Rosens Plevnelijevs, Bulgārijas prezidents

Karels Švarcenbergs, Čehijas bijušais ārlietu ministrs

Radoslavs Sikorskis, Polijas bijušais ārlietu ministrs

Petrs Vaitiekuns, Lietuvas bijušais ārlietu ministrs

Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas bijusī prezidente

Aleksandrs Vondra, Čehijas bijušais aizsardzības ministrs

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Liekas, ka eiropieši joprojām nav “atkoduši” Trampa gājienus. Vispirms viņš visiem, ieskaitot Putinu, kaut ko sola, lai dotu kādu cerību. Bet ko viņš dara īstenībā – potenciālais valsts sekretārs senātā runā kā īsts
  “vanags”, kara ministrs ir kadru virsnieks, “trakais suns”, kuri abi rādās nav nekādi Krievijas draugi.Tieši viņi noteiks ASV POLITIKU, bet Tramps… pasolīs uzlabot attiecības ar Ķīnu un Krieviju, ja tās pildīs to un to! Starp citu viņš jau sāk prasīt kaut ko arī pretī. Neticu, ka Tramps viņiem būs liels draugs.

 4. Kamēr Tramps var vairot Atbildēt

  Savus miljardus Austrumeiropas drošība pat ASV “dižums” ir vińam viss pie vienas vietas un Putins siekalodams smaidīt smaida

 5. Parakstījušies visi bijušie, bet laiki mainās , daudzus pārņem bailes ,kas iespaido domāšanu un darbus.Tagad labāk būt par draugu mazajam agresīvajam draudētājam nekā beigtam.

Draugiem Facebook Twitter Google+