×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Mogerīni: Austrumu partneri jātur cieņā (12)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vakar viesojoties Latvijā, Eiropas Savienības Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni uzsvēra, kura bija izvairīga, atbildot par attiecībām ar Krieviju.

“Es vēlos paļauties uz Latviju, kam ir zināšanas un pieredze šajā Eiropas daļā attiecībās ar Krieviju, kādas tās ir pašlaik un kā mēs skatāmies uz krīzi Ukrainā. Tomēr mums austrumu partneris ir jātur cieņā un jādomā, kā strādāt visiem kopā,” vakar preses konferencē sacīja F. Mogerīni. Jāatgādina, ka pirms F. Mogerīni stāšanās amatā Austrumeiropā bija satraukums par viņas pielaidīgo attieksmi attiecībās ar Krieviju. Preses konferencē Rīgā viņai tika uzdots jautājums par šo tēmu, taču Mogerīni atbildēja izvairīgi. Viņa skaidroja, ka nevaino žurnālistus, taču viņas nostāja esot pārprasta. Ārpolitiskie lēmumi Eiropas Savienības līmenī tiekot pieņemti ar visu ES valstu līdzdalību. Tieši vienotība lēmumu pieņemšanā, viņasprāt, esot atslēgas elements attiecībām ar Krieviju. “ES vienotība – tā ir mūsu stiprā puse,” sacīja Mogerīni. Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aizstāvēja F. Mogerīni, sakot, ka viņam nav bijušas šaubas par viņu arī tad, kad viņa bijusi Itālijas ārlietu ministre un viņi vairākus mēnešus ES Ārlietu padomes sanāksmēs sēdējuši viens otram blakus. Viņš teic, ka aprīlī, kad Ukrainā sākās krīze, Itālija bijusi viena no pirmajām valstīm, kas spērusi nepieciešamos soļus – vispirms jau drošības politikas virzienā. “Man nav šaubu, ka F. Mogerīni darīs visu , lai ES darbotos vienoti. Man nav šaubu, ka viņa izprot notikumus, kas veidojas Ukrainas austrumos,” norādīja E. Rinkēvičs. Nākamnedēļ plānota ES Ārlietu padomes sēde, kurā F. Mogerīni kopā ar ES valstu ārlietu ministriem spriedīs par sankciju politiku pret Krieviju, taču ziņu aģentūrai “Reuters” viņa uzsvērusi, ka šajā sanāksmē mazāk runāšot par sankcijām, bet vairāk par to, kā palīdzēt Ukrainai.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Pēc sievietes gan šī neizskatās,pārģerbts vecis sieviešu drēbēs

 2. Tikai tāpēc,ka Krievija ir par normālām sievietes un vīrieša attiecībām un noliedz,ka vīrietis var du-bsēt vīrieti,bet Latvijā to uzskata par normālām attiecībām..Es,Latvietis,uzskatu,ka nav normāli,ka vīrietis vīrieti du-psē. :)) un tāpēc man ar Krieviem ir vienādi uzskati cilvēku attiecībās.

 3. Kāpēc tu viņai nebildi,ka Ukrainā ir aizliegti zilo saieti???

 4. osis uk truck driver Atbildēt

  pajāt par ko šis tips runā, bet izskatās pēc sūdīga paskata veča ar gariem matiem un tādus es toč neņemtu pierē. kāds redzēja kas šim zem kleitas?

 5. Vakar rinkēvics sniedza lieliski izvairīgu interviju par visiem viņam “kutelīgiem” jautājumiem (latvieši-krievi u.c.) RTVI TV. Lieliski, kas nesaprot! Intervētājam nebija iespēja ko iebilst, jo tieši tādi lempji bija šai intervijai atrasti.
  Un nav šaubu par šīs kremļa lobētās mogerīnī centieniem mazināt viss veida protestus un kritiku krievu agresijas un okupācijas virzienā Ukrainā!

 6. KĀPĒC MUMS JĀCIENA KRIEVIJA. VIŅI NECIENA LATVIEŠUS.MŪŽU DZĪVO LATVIJĀ UN NEMĀK RUNĀT
  LATVISKI.VAI VIŅI IR DUMJI VAI BEZSKAUNĪĢI UN TĀDUS NEVAJAG CIENĪT.

  • Я согласен, уважай национальногго героя, истиного представителя Латвии- Ринкевича. Не дай, Боже, такие будут меня уважать!

  • Tikai tāpēc,ka Krievija ir par normālām sievietes un vīrieša attiecībām un noliedz,ka vīrietis var dubsēt vīrieti,bet Latvijā to uzskata par normālām attiecībām..Es,Latvietis,uzskatu,ka nav normāli,ka vīrietis vīrieti dupsē. :)) un tāpēc man ar Krieviem ir vienādi uzskati cilvēku attiecībās.

  • Tikai tāpēc,ka Krievija ir par normālām sievietes un vīrieša attiecībām un noliedz,ka vīrietis var du bsēt vīrieti,bet Latvijā to uzskata par normālām attiecībām..Es,Latvietis,uzskatu,ka nav normāli,ka vīrietis vīrieti du psē. :)) un tāpēc man ar Krieviem ir vienādi uzskati cilvēku attiecībās.

 7. Pirmkārt, tur nav “partneru”, otrkārt, krievu teroristus un slepkavas ir jānošauj, nevis jāciena!!!!!

 8. Vakar Rinkēvica kungs sniedza lielisku interviju par visiewm “kutelīgiem” jautājumiem (latvieši-krievi u.c.) RTVI TV. Lieliski! Intervētājam nebija iespēja ko iebilst!

 9. tāds tādu jau saprot…

Draugiem Facebook Twitter Google+