×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Austrumu slimnīca brīdina par viltus uzaicinājumiem uz veselības pārbaudēm

pastm

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca konstatējusi gadījumu, kad kāds viltvārdis ārstniecības iestādes vārdā izsūta iedzīvotājiem vēstules ar uzaicinājumiem veikt veselības pārbaudes, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Slimnīcā vērsusies kāda Bauskas iedzīvotāja, kas bija saņēmusi vēstuli ar aicinājumu ierasties ārstniecības iestādē saistībā ar viņai it kā uzrādītu diagnozi “Aizdomas uz vēzi”. Vēstule, kurā tika izmantotas Rīgas Austrumu slimnīcas logo pazīmes, bija rakstīta medicīniski neprofesionālā valodā, tajā nebija norādīts kontakttālrunis, pa kuru varētu saņemt izziņas vai pieteikties pie speciālista uz konsultāciju, bija norādīts neeksistējošs kabinets.

Rīgas Austrumu slimnīca uzsver, ka ārstniecības iestāde ar vēstuļu starpniecību iedzīvotājus uz veselības pārbaudēm neaicina. Vienīgais gadījums, kad iedzīvotāji varētu saņemt uzaicinājumus pārbaudīt veselību, ir vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kuras ietvaros Nacionālais veselības dienests sievietes aicina veikt valsts apmaksātu krūts vēža un dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi.

“Aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem. Ja tiek saņemts kāds aizdomīgs uzaicinājums uz it kā veselības pārbaudēm, lūdzam zvanīt pa izziņu tālruņiem 67042424 vai 67042063, lai pārliecinātos par šī uzaicinājuma patiesumu,” uzsver Kārkliņa.

Kā ziņots, Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Linezers”, “Biķernieki”, “Latvijas Infektoloģijas centrs” un “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+