×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. novembris, 2014
Drukāt

Austrumu slimnīca rosina uz diskusiju par ubagu peļņu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Sieviete ubago uz gājēju pārejas Satekles ielā pie tirdzniecības centra "Origo".

Rīgas Austrumu slimnīca, publiskojot informāciju par kādu pacienti, kas nogādāta slimnīcā no ubagošanas vietas Rīgā un slimnīcas seifā noglabājusi 1200 eiro, vēlas rosināt diskusiju par sabiedrībā “neērtiem” jautājumiem.

Kā norāda slimnīcā, publiskojot šādu informāciju, nav bijis mērķa kādu nosodīt vai tiesāt, bet gan tikai informēt sabiedrību, lai tā pati var izdarīt secinājumus. Vienlaikus slimnīcas vadība uzsver, ka var arī nerunāt par neērtām tēmām, tomēr tā uzskata, ka kādam par to ir jārunā. Tikpat labi varot arī nerunāt par daudziem jauniešiem, kas slimnīcā pārdzērušies tiek ievesti pēc studentu iesvētībām, vai par to, ka vecāki nebrauc pakaļ saviem bērniem, kas mediķu aprūpē nonākuši pēc narkotisko vielu lietošanas.

“Mēs varam nerunāt par tiem daudzajiem cilvēkiem, kurus tuvinieki burtiski ir pametuši slimnīcā, jo viņiem turpmāk ir vajadzīga pastāvīga kopšana mājās vai sociālās aprūpes centrā, un tas savukārt piederīgajiem liek risināt zināmas problēmas, un mēs varam skaļi nerunāt par to, ka mūsu sabiedrībā pastāv jēdziens “ubagošana kā bizness”,” pauž slimnīcas vadība.

Būtiski par šo esot runāt, jo slimnīca ir vieta, kur var saskatīt reālo situāciju sabiedrībā, un tāpēc slimnīca tomēr vēlas rosināt diskusiju par šādiem jautājumiem.

Slimnīcas pārstāvji arī norāda, ka joprojām ir aktuāls jautājums par lielo parādnieku skaitu – ik gadu pacienti slimnīcai paliek parādā ap 600 000 eiro, un jau tagad parādu kopsumma ir sasniegusi 3,5 miljonus eiro. Turklāt nemaksātāji – tie ir gan pensionāri, studenti, bezdarbnieki, kā arī virkne negodprātīgu cilvēku, kas gada laikā vairākas reizes pamanās nesamaksāt par saņemtajiem pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tā tantuka uzvārds nebija publicēts! Viņas veselību var apbrīnot un apskaust!
    Sēž jau norīta uz posteņa kādus gadus 5!

  2. Vai tas tantuks aizmuka nesamaksājiis? Vai arī bokām & lejniekiem kreņķis ka lLventu ārstējuši par lētu? Vietas stacijas tunelī pāris džekiem pietiktu.

  3. Kas devis tiesības slimnīcai izpaust ziņas par pacientu ???
    Nav svarīgi cik “cēli” bijuši nolūki !

  4. Pacientu neiespaido ubagu peļņa.Arī ubags ir sakrājis zārka naudu un staipa to visur līdzi, jo kur gan to var atstāt. Labāk rosiniet diskusiju, kur paliek medicīnai valsts dotie miljoni, jo gadu desmitu laikā ir tikai pieauguši pacientu maksājumi un rindas nav mazinājušās.

  5. slimnīcqai būtu jādoma par to, kā ārsti izmantojot valsts resursus gūst fenomenālu peļņu neiguldot “biznesā” ne centa, bet protams cerības , ka kas mainīsies ir 0 līmenī , jaunais ministrs ir no zināmās sistēmas .Dakteri valsts kabinetos pieņem pāris valts apmaksātos pacientus un tad gaida un sistēmas radītajiem “maksas” slimniekism 15 min vizīte un EUR20 kabatā, apsviedīgākie vakarpusē jau sēdēs citā pilsētas poliklīnikā haltūrējot, nodaļu vadītaji savās privātpraksēs….valsts nauda medicīnā tiek notērēta iepirkumos, remontos, pusprivātos darījumos…pacients nav prioritāte valsts budžetam, galvenais lai sistēma dabū naudu no viņa kabatas.

  6. Varbut ši sieviete ubago naudu lai samaksātu par slimnīcu un zālem lai nebūtu parādā valstij.

Draugiem Facebook Twitter Google+