×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Austrumu slimnīcā veic sarežģītu operāciju

tars

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā veikta operācija pacientam ar apakšžokļa audzēju, kas bija cauraudzis sejas mīkstos audus un mutes gļotādu, tika veikta audzēja izgriešana un kompleksa sejas apakšējās daļas rekonstrukcija.

 

Kā informē slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa, operācija ilga vairāk nekā desmit stundas. Tās laikā pacientam – 65 gadus vecam vīrietim –Latvijas Onkoloģijas centra ķirurgi Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītāja Jura Tāra (fotogrāfijā) vadībā izoperēja audzēju, kas bija cauraudzis sejas mīkstos audus, apakšžokli un mutes gļotādu. Operācijas dēļ pacientam izveidojās būtisks sejas apakšējās daļas defekts.

Lai saglabātu pacienta dzīves kvalitāti un vizuālo izskatu, Rīgas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centra speciālisti – Kalvis Pastars un Arguts Keirāns – veica kompleksu sejas apakšējās daļas rekonstrukciju. Pacientam pārstādot kompleksu audu transplantātu no kājas, tika izveidots apakšžoklis, rekonstruēta mutes dobuma gļotāda un sejas āda. Līdz ar to operācijas laikā pacientam pilnībā tika novērsti sejas defekti, turklāt vīrietis varēs turpināt pilnvērtīgu dzīvi – patstāvīgi elpot, ēst, runāt. Pacients operāciju ir veiksmīgi pārcietis un tagad ir izrakstīts no slimnīcas.

Kā akcentē Austrumu slimnīcas ķirurgi, šādas apjomīgas operācijas tiek veiktas reti arī pasaulē. Tā ir vienīgā iespēja radikāli izārstēt onkoloģisko saslimšanu, nezaudējot dzīves kvalitāti un saglabājot personības identitāti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+