×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. janvāris, 2018
Drukāt

Austrumu slimnīcas vadītājs: algu jautājums valstī ir smagnējs (9)

Foto - LETA Foto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) bez Veselības ministrijas (VM) piešķirtā papildu finansējuma mediķu atalgojuma palielināšanai novirzīs vēl apmēram trīs miljonus eiro arī no sava budžeta, šodien preses konferencē sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Viņš uzsvēra, ka Austrumu slimnīca saviem mediķiem maksās vairāk nekā to pieprasa VM izstrādātie Ministru kabineta (MK) noteikumi. Ārsti un māsas saņems atalgojumu vidēji par 4% vairāk nekā to pieprasa VM, bet māsu palīgi – pat par 6% vairāk.

Paeglītis informēja, ka vidēji šogad RAKUS ārsts saņems par 280 eiro vairāk, reģistrēta māsa – 210 eiro, bet sertificētas māsas atalgojums varētu pieaugt vidēji par 269 eiro.

Kā piemēru Paeglītis minēja ārstu, kurš strādā dežūras, veic valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, kā arī strādā nakts stundas un saņem piemaksu par īpašo risku un stāžu. Šāda ārsta atalgojums šogad varētu 1400 eiro mēnesī. Savukārt, piemēram, reģistrēta māsa ar summēto darba laiku un piemaksām par īpašo risku, stāžu un darbu nakts laikā saņems 958 eiro.
Paeglītis arī atgādināja, ka ir jauns valdes priekšsēdētājs, tomēr gandrīz trīs nedēļu laikā, ko pavadījis amatā, paspējis iepazīties ar visiem stacionāriem, administratīvo personālu, slimnīcas darba organizāciju, ka arī Latvijas normatīviem, kas attiecas uz veselības nozari un slimnīcu darbu.

Jaunais RAKUS vadītājs neslēpa, ka viņš sapratis, ka atalgojuma jautājums Austrumu slimnīcā un Latvijā kopumā ir smagnējs.
LASI VĒL: Austrumu slimnīcas vadītāja alga pārsteigusi: 8000 eiro

Pēc Paeglīša paustā, Austrumu slimnīcā vispirms nepieciešams mainīt atalgojuma sistēmu, kurā patlaban vērojams haoss, tomēr atzina, ka pagaidām nav veiktas vērienīgas izmaiņas, bet gan tikai daži uzlabojumi. Vienlaikus atalgojumu sistēmu noteikti plānots sakārtot tuvākajā laikā.

RAKUS ir lielākais daudzprofilu ārstniecības uzņēmums valstī, tajā ietilpst pieci stacionāri, Pataloģijas centrs un veselības centrs “Biķernieki”. Slimnīcas kopējais darbinieku skaits ir vairāk nekā 4300, tostarp 1071 ārsts, 1554 māsas un 907 ārstniecības atbalsta personas.

VM veikusi izmaiņas zemākās mēnešalgas likmēs, palielinot likmi ārstniecības personu amatu kvalifikācijas kategorijām. Ārstniecības iestādēm būs jānodrošina Ministru kabineta noteikumos paredzētā zemākā mēnešalgas likme, jo šī palielinājuma nodrošināšanai iestādēm, kuras sniedz valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, piešķirts jau vairākkārt pieminētais papildu finansējums. Minimālā mēnešalga iestādēm jānodrošina obligāti, taču tā savu iespēju robežās var piemērot arī lielāku ārstniecības personu mēnešalgu, kā to plāno darīt, piemēram, Austrumu slimnīca.

Veselības nozares finansējums nākamgad sasniegs 1,014 miljardus eiro, un 2018.gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

No papildu finansējuma teju puse tiks novirzīta ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai. Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību vidējā ārstu un funkcionālo speciālistu darba samaksa tarifā palielināta no 859 eiro līdz 1125 eiro mēnesī, ārstniecības un pacientu aprūpes personas un funkcionālo speciālistu asistentiem no 537 eiro līdz 675 eiro mēnesī, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām – no 400 eiro līdz 450 eiro mēnesī.

Stacionārajā sektorā strādājošajām ārstniecības personām plānots lielāks darba samaksas palielinājums, ņemot vērā obligātās piemaksas par diennakts darba režīma nodrošināšanu, kā arī normālā pagarinātā darba laika pakāpenisku atcelšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ĻOTI PAREIZA PIEEJA . VIENA NO LIELĀKAJĀM VALSTS STACIONĀRAJĀM iestādēm ar ļoti plašu medicīnisko pakalpojumu klāstu,daudzus no tiem iespējams visaugstākajā līmenī saņemt tikai šajā klīnikā.Nulle vērtības būs augstā līmenī aprīkotām telpām, ja tajās nebūs visu līmeņu medicīnas darbinieku.ĀRSTI,MEDMĀSAS MĀSU PALĪGI u.c., JAU DIPLOMĒTIE UN TIE, KAS SAPŅO PAR TĀDIEM KĻŪT!Steidzieties IEŅEMT RINDU uz RAKUS personāla daļu, stājieties darbā, un arī Jūs varēsiet sākt grābt naudu šķipelēm! Vecāki! Sūtiet savus bērnus mācīties medicīnas zinātnes, un viņiem pavērsies ceļš uz labi atalgotu darbu!

 2. Šī nenormālā netaisnība ir nepanesama!
  Ko darīsim ar vēlēšanām?! Vai muļķosimies tālāk?

 3. Vispirms parādi darbu, tad prasi algu, KAMPĒJ!

 4. Latvija ir viena liela sūdu bedre, kurā labi dzīvo tikai tārpi. Kompostu šajā bedrē jauc pati tauta. Jau sen vajadzēja ņemt rokās dakšas un izmēst šo sūdu bedri!!!

 5. Algu jautājums valstī ir smagnējs… Man, pensionāram, uzreiz viss kļuva skaidrs. Bet vai Austrumu slimnīcas darbiniekiem pietiks fantāzijas saprast sava 8000-eirīgā priekšnieka pateikto?

 6. Jau otrs augsts līmeña menedžeris izaudzis CSDD! Vairāk tādus!

  • Cik efektīvi strādā CSDD ?Ja atšifrē saīsinājumu,redzams ka runa iet par ceļu un satiksmes drošību.
   Kāda ir šī drošība zināms visiem. Vai tāda būs arī slimnicā?

Draugiem Facebook Twitter Google+