×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Lietuvas pastāvīgā pārstāve ANO: Austrumukrainā ir lielākā nelegālā armija pasaulē (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija turpina apbruņot prokremliskos kaujiniekus Austrumukrainā, un varētu būt, ka tur jau izveidota lielākā nelegālā armija pasaulē, paziņojusi Lietuvas pastāvīgā pārstāve Apvienoto Nāciju Organizācijā Raimonda Murmokaite.

Pēc viņas teiktā, Kremlis uzkurina konfliktu Ukrainā un vienlaikus nosoda to par aizstāvēšanos. “Pateicoties Krievijas militārajai palīdzībai, kaujiniekiem šobrīd ir tādi bruņotie spēki, kādu nav dažām Eiropas vai NATO valstīm. Tā, iespējams, ir lielākā nelegālā armija pasaulē,” norādījusi Murmokaite. “Mums ir jāatbalsta Ukrainas tauta un jāpalīdz panākt mierīgu šā konflikta risinājumu,” teica Lietuvas pārstāve ANO. “Pamiers jāievēro pilnībā un civiliedzīvotāju aizsardzībai jākļūst par prioritāti.” ANO Drošības padome nedēļas nogalē pēc Lietuvas ierosmes rīkoja ārkārtas sēdi par situācijas saasināšanos Ukrainas austrumos. Pie robežas ar Ukrainu atrodas aptuveni 55 000 Krievijas karavīru, vakar paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks. Pēc ANO cilvēktiesību augstā komisāra biroja datiem, bojāgājušo skaits konfliktā Ukrainas austrumos pārsniedzis 6400 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par iebrukumu Somijā pirms otrā pasaules kara PSRS izslēdza no Tautu Savienības organizācijas. Tagad par Krievijas līdzīgām darbībām Ukrainā, Krimas aneksiju un iebrukumu Austrumukrainā ANO ieņēmusi gandrīz vai neitrālu pozīciju, aprobežojas vien ar kādu deklarāciju. ANO ir kļuvusi pārāk neefektīva kā starptautiska organizācija, īpaši kara un miera jautājumos.

Draugiem Facebook Twitter Google+