×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Lai gan ausu tīrīšana šķiet vienkāršs uzdevums, ne visi to dara pareizi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ausu sēra pilnīga iztīrīšana var kaitēt, jo sērs nepieciešams ausu kanālu mitrināšanai un aizsargāšanai pret mikrobiem, un delikātais maņu orgāns kļūst uzņēmīgs pret dažādām infekcijām, kas var izraisīt iekaisumus.

Parasti ausu kanāli nodrošina pašattīrīšanos, tāpēc papildu tīrīšana tiem nav nepieciešama. Tas notiek ķermeņa kustību iespaidā – sērs no kanāla tiek izvadīts, košļājot, runājot vai kustinot žokli.

Turklāt šai procedūrai lietotie vates kociņi var nodarīt lielāku kaitējumu, ja sērs tiek iestumts dziļāk ausu kanālā. Tiesa, reizēm sērs uzkrājas pārāk lielā daudzumā un izveidojas tā sauktie sēra korķi.

Ja sēra daudzums tomēr ir palielināts, farmaceite Jūlija Kovaļova iesaka auss ārējo daļu tīrīt ar maigu auduma gabaliņu. Talkā var ņemt pilienus, kas šķīdina sēru. Izmantojama arī olīveļļa, bērniem paredzētā vai jebkura cita maiga eļļa.

Ja nav bojāta auss bungādiņa, var tīrīt ar tīru vai viegli sālītu ūdeni. Jūlija Kovaļova pamāca, ka jānoliec galva uz sāniem, tad ar pipeti vai vates gabaliņu daži pilieni ūdens vai eļļas jāiespiež auss kanālā. Dažas minūtes jāpaguļ, lai izšķīdinātais sērs iztecētu. Ja šo procedūru veic vairākas dienas, sērs ausīs vairs neuzkrājas. Tomēr pavisam droša metode ir vizīte pie ārsta.

Sērs neveidojas ausu kanāla dziļākajā daļā, un dakteris pēc sēra uz bungādiņas var noteikt, ka ausis tīrītas, izmantojot nepiemērotas metodes un priekšmetus. Savukārt uz bungādiņas sakrājies sērs mēdz pavājināt dzirdi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+