Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
23. maijs, 2016
Drukāt

Aušvicē pirms 70 gadiem atrasta krūzīte atklājusi savu noslēpumu (2)

Foto: Scanpix/AP/LETAFoto: Scanpix/AP/LETA

Kādam Aušvices koncentrācijas nometnē ieslodzītajam konfiscēta alumīnija krūzīte 70 gadus pēc traģiskajiem notikumiem atklājusi savu noslēpumu, ziņo CNN.

Aušvices muzeja līdzstrādnieki pagājušajā nedēļā kādā savā krājumā esošā krūzītē atklājuši dubultdibenu, un zem tā – auduma gabalā rūpīgi ietītu zelta gredzenu un kaklarotu, kāda ieslodzītā pēdējās piemiņas lietas un cerību uz mazliet labāku likteni.

“Vērtslietu slēpšana no vienas puses apliecina ieslodzīto sapratni par to, ka apcietinājums nozīmē arī aplaupīšanu, bet no otras – atklāj, ka ebreju ģimenes saglabāja cerību stariņu, ka šie priekšmeti var palīdzēt viņiem saglabāt dzīvību,” pauda muzeja direktors Pjotrs Civinskis.

Nacisti bieži sacīja koncentrācijas nometnei lemtajiem, ka viņus vienkārši pārcels uz dzīvi citā vietā, un atļāva ņemt līdzi nelielu bagāžu, būdami pārliecināti, ka tajā atradīs pēdējās vērtslietas.

Aizkustinošais atradums noticis, muzeja darbiniekiem pārliecinoties par tajā glabāto 12 000 emaljēto virtuves rīku stāvokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Alumīnija krūzītes neemaljē.

  2. ebrejs i mirdams zeltu slēps, tas šiem gēnos.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+